Szpital Kliniczny ma 100 lat

Treść archiwalna

Wiedzę i praktykę zdobywają tutaj lekarze różnych specjalności. Wielu specjalistów to wybitne autorytety medyczne. Co roku z ich doświadczenia korzysta ponad 20 tysięcy pacjentów. Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu obchodzi stulecie istnienia. W uroczystościach jubileuszowych w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wicewojewoda przekazał dyrektor szpitala Krystynie Mackiewicz okolicznościowy kryształ z wygrawerowanym godłem oraz zarysem granic województwa wielkopolskiego. Pogratulował też jubileuszu i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego wysokiej, dzisiejszej pozycji.

Szpital Kliniczny przy ul. Przybyszewskiego przeszedł restrukturyzację; prowadzi prace naukowo – badawcze. Specjaliści ze szpitala przeprowadzają pionierskie zabiegi, których nie robią inne placówki. W 20 klinikach szpitala pracuje półtora tysiąca pracowników. Ciekawostką jest fakt, że w szpitalu pracował Krzysztof Komeda Trzciński, jeden z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych i kompozytorów. Jego pomnik stoi przed Collegium Stomatologicum, niemal naprzeciwko szpitala H. Święcickiego.

 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.11.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59