Tłocznia gazu w Odolanowie w ramach Baltic Pipe. Jest decyzja wojewody

Treść archiwalna

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na rynku europejskim. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie rozbudowy tłoczni gazu w Odolanowie. To inwestycja towarzysząca pracom związanym z budową terminala regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

- Inwestycja to część projektu Baltic Pipe, którego celem jest utworzenie nowej drogi dla dostaw gazu ziemnego z Norwegii na polski i duński rynek, a także do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Projekt ten ma zwiększyć niezależność energetyczną Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki takim przedsięwzięciom realizujemy jedno z podstawowych zadań rządu premiera Mateusza Morawieckiego, czyli dbałość o bezpieczeństwo Polaków rozumiane jako niezależność energetyczna naszego kraju - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Decyzja została wydana 25 lipca br. na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że inwestor jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 29.07.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.08.2019 - 08:43