Ulica Grunwaldzka w Plewiskach otwarta

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim uczestniczyła dziś w oficjalnym otwarciu ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. - To ważne przedsięwzięcie także dla aglomeracji poznańskiej, a nie tylko lokalnie w Plewiskach - mówiła wicewojewoda. Podkreśliła też, że w ramach programu budowane i modernizowane są kolejne drogi w Wielkopolsce.

Koszt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach to 12 mln zł. Powiat poznański otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 4 mln zł. Modernizację współfinansowała też gmina Komorniki.

Projekt przebudowy obejmował wymianę nawierzchni, budowę chodników, zjazdów do posesji i infrastruktury niezbędnej dla komunikacji miejskiej. Zmodernizowano też skrzyżowania z ulicami Kolejową i Szkolną, wyposażając je w rozwiązania uspokajające ruch i w szczególny sposób poprawiające bezpieczeństwo pieszych.

Fragment ulicy Grunwaldzkiej oddany do użytku.Wicewojewoda na otwarciu ulicy Grunwaldzkiej. Fragment ulicy Grunwaldzkiej oddany do użytku.

Foto: Urząd Gminy Komorniki/Waldemar Wylegalski

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 30.11.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.12.2017 - 12:45