V Poznański Bieg im. ojca Jońca

Treść archiwalna

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Poznania - w sumie ponad tysiąc osób uczestniczyło w jubileuszowym V Poznańskim Biegu im. ojca Józefa Jońca. W tym roku uczestnicy biegli dla chorej na raka Zosi. Sportowców dopingowała wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

W tegorocznej edycji biegu zawodnicy startowali w swoich kategoriach wiekowych. Najmłodsi sportowy mieli sześć lat. Reprezentowali między innymi Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz inne zaprzyjaźnione placówki. Wicewojewoda gratulowała każdemu zawodnikowi, który przekroczył linię mety i wręczała okolicznościowy medal. W tym roku w ramach wydarzenia został zorganizowany także bieg charytatywny „Biegnę dla Zosi” - nastolatki, chorej na nowotwór.

Poznański Bieg im. ojca Józefa Jońca na stałe wpisał się już w kalendarz poznańskich wydarzeń sportowych. Patron biegu był twórcą wielu programów edukacyjnych takich, jak: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” czy „Edukacja poprzez sport”. Organizował Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży, w których od ponad dwudziestu lat bierze udział kilka tysięcy młodych ludzi. Najbliższa odbędzie się w długi majowy weekend. Ojciec Joniec zginął w katastrofie smoleńskiej. Bieg ma na celu uczcić jego pamięć oraz promować wśród młodzieży zdrowy, sportowy tryb życia.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Biuro Prasowe
Data utworzenia: 17.04.2015
Ostatnia aktualizacja: Karina Michalak
Data aktualizacji: 25.05.2015 - 12:33