VII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego

Treść archiwalna

W Poznaniu już po raz siódmy odbyły się Dni Uniwersytetu Ekonomicznego. Hasło tegorocznych to „Programujmy przyszłość - naszą” połączone z oficjalnym otwarciem nowego budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Gościem wydarzenia był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W nowym budynku zajęcia będą mieli studenci z Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej wraz z katedrami: Ekonomii Matematycznej, Informatyki Ekonomicznej, Logistyki Międzynarodowej i Technologii Informacyjnych.

Budowa centrum trwała dwa lata i kosztowała 57 mln złotych, z czego 35,8 mln przekazanych zostało z funduszy unijnych. W nowym budynku znajduje się 12 sal wykładowych, 11 laboratoriów komputerowych, 3 sale audytoryjne. Łącznie centrum pomieści blisko 1500 studentów.

Jednym z istotnych wydarzeń był także panel dyskusyjny pt. „Gospodarcze perspektywy e-usług w Polsce”. Zaproszeni goście mogli także posłuchać wykładów poświęconych technologii, zachodzących zmian oraz wykorzystywaniu tych możliwości w ekonomii czy logistyce.

W ramach uroczystości, drugiego dnia UE odbył się VII Koncert Galowy, podczas którego wojewoda Piotr Florek wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę i Komisji Edukacji Narodowej zasłużonym pracownikom UE w Poznaniu.

zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 26.02.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58