Wicewojewoda kwestuje i kibicuje

Treść archiwalna

Z puszką z numerem 1 będzie kwestował przed niedzielnym meczem Warty Poznań z Sandecją Nowy Sącz wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Wraz z nim - około 80 wolontariuszy. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rozbudowę poznańskiego Hospicjum Palium.

- Zaangażowanie bez serca jest tylko zainteresowaniem. Cieszę się, że na moją prośbę, o przeprowadzenie kwesty odpowiedziały władze Warty. Mam nadzieję, że razem udam nam się zebrać dużą kwotę - mówił wicewojewoda na konferencji prasowej.

- Zielona rewolucja trwa. Chcemy, żeby nie tylko kojarzyła się z dobrą piłką, ale także z akcjami, które mogą wspomóc osoby potrzebujące pomocy. Proszę kibiców, żeby wsparli akcję - dodała Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes sekcji piłki nożnej Warty.

W konferencji wziął udział także profesor Jacek Łuczak, twórca poznańskiego hospicjum. Wszyscy goście byli ubrani w specjalne koszulki z logo akcji „Motyle dla hospicjum”. W takich samych wystąpią piłkarze z niedzielnym spotkaniu. Jak zapewnił kapitan drużyny Tomasz Magdziarz, piłkarze w szatni również przeprowadzą zbiórkę.

- Cel jest bardzo szczytny. Mam nadzieję, że dobrze zagramy - zapewnił trener Bogusław Baniak. Organizatorzy spodziewają się ponad 15 tysięcy kibiców. Każdy z nich będzie mógł wesprzeć hospicjum.

Projekt „Motyle dla hospicjum” ma na celu rozbudowę oddziału dziennego placówki. Obecnie hospicjum dysponuje 24 miejscami, ma powstać co najmniej 12 kolejnych. Według standardów europejskich w mieście wielkości Poznania powinno być 90 łóżek. Na miejsce obecnie oczekuje 30 osób.

zdjęciezdjęciezdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 05.05.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59