Wicewojewoda o realizacji Programu "Rodzina 500 plus" w Wielkopolsce

Treść archiwalna

Ponad 257 tysięcy wniosków, blisko 205 tys. wydanych decyzji, czyli 80% realizacji złożonych wniosków - taki jest bilans pierwszych trzech miesięcy obowiązywania Programu "Rodzina 500 plus" w województwie wielkopolskim, które podsumowała dziś podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

- Do rodzin w naszym województwie trafiło już ponad 314 mln złotych - mówiła wicewojewoda. - Ta kwota zasili rodzinne budżety, ale też wzmocni gospodarkę. Wsparcie skierowane zostało tam, gdzie środki zostaną najlepiej spożytkowane - do rodzin. Wicewojewoda zaapelowała też do rodzin, które do tej pory zwlekały ze złożeniem wniosku - 1 lipca bowiem upływa termin, po którym nie będzie wypłacana spłata od kwietnia a wyłącznie bieżące świadczenie.

Najwyższy wskaźnik wydanych decyzji w stosunku do złożonych wniosków odnotowano między innymi w Siedlcu, Krzyżu Wielkopolskim czy Suchym Lesie. Powiaty, w których wydano ponad 90% decyzji to: grodziski, wolsztyński, śremski i nowotomyski. Zgodnie z danymi zebranymi przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, najwyższą kwotę wypłaty dla 1 rodziny w wysokości 5 tys. złotych przekazano w Swarzędzu, Opalenicy i Lesznie.

Wicewojewoda podsumowała też kampanię informacyjną "Bus 500 plus", w ramach której urzędnicy z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spotykali się z rodzicami składającymi wnioski oraz samorządowcami realizującymi program. Trzy busy przejechały łącznie ponad 17 tys. kilometrów i dotarły do wszystkich gmin województwa.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 23.06.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.07.2016 - 11:38