Wicewojewoda u rzemieślników

Treść archiwalna

Tradycyjnie już spotkanie noworoczne zorganizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza. W tym roku rzemieślnicy i ich goście spotkali się już po raz dziewiętnasty w sali reprezentacyjnej WIR w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło parlamentarzystów, duchowieństwa, przedstawicieli władz miasta i województwa, licznie przybyli wójtowie i burmistrzowie. W spotkaniu uczestniczył również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W swoim wystąpieniu wicewojewoda podziękował przedsiębiorcom za ich pracę i zaangażowanie. Pokreślił, że to właśnie rzemieślnicy, właściciele małych i mikro przedsiębiorstw są kołem zamachowym polskiej gospodarki i przyczyniają się do wzrostu dochodu narodowego. Spotkanie uświetnił występ młodych artystów z Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Wolsztynie.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza skupia samorząd gospodarczy rzemiosła i organizacje pracodawców. Organizuje m. in. egzaminy na czeladników i mistrzów. Świadczy usługi doradcze oraz szkoli osoby pracujące w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59