Wicewojewoda wspiera remont szkoły

Treść archiwalna

Mieści się w dłoni, ma nie więcej niż 10 centymetrów wysokości. Wykonany jest ze znanego szkła murano. Został przywieziony do Polski z jednej z wysepek położonych niedaleko Wenecji. Figurkę anioła wylicytował wicewojewoda Przemysław Pacia, a dochód został przeznaczony na remont szkoły dla dzieci niepełnosprawnych „Zakątek” w Poznaniu.

Aukcję na rzecz Społecznej Państwowej Szkoły Specjalnej „Zakątek” przeprowadziło na swojej antenie Radio Merkury. Budynek szkoły jest w złym stanie i wymaga gruntownego remontu. Uczą się w nim dzieci niepełnosprawne. Przewidywany koszt inwestycji to blisko milion złotych. Zbiórkę wsparł wicewojewoda, który od lat angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne.

- Znam osoby ze Stowarzyszenia Na Tak, przy którym działa szkoła. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w aukcji i dołożyć swoją cegiełkę do remontu placówki, a przy okazji mam pięknego anioła - mówił Przemysław Pacia, gdy odbierał figurkę.

Statuetkę przekazała wicewojewodzie osobiście dyrektor szkoły Elżbieta Ślusarska. Wykonany ze szkła murano anioł ma swoją historię. Stowarzyszeniu podarowała go aktorka Maria Pakulnis. Przywiozła go z Włoch. Podobno przynosił jej szczęście. Osoby, które chciałyby pomóc w remoncie szkoły, mogą licytować inne rzeczy przeznaczone na aukcję wystawione na stronie internetowej stowarzyszenia.

zdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 15.12.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59