Wielkopolskie Filary Polskiej Gospodarki

Treść archiwalna

Tworzą nowe miejsca pracy, współpracują z lokalnymi społecznościami, odprowadzają podatki, są wiodącymi firmami w regionie. Przyczyniają się do rozwoju Wielkopolski. Poprzez swoją działalność promują nasze województwo nie tylko w kraju, ale i za granicą. Reprezentują różne branże od sektora energetycznego, przez produkcję sprzętu codziennego użytku do wysokiej jakości wyrobów żywnościowych. Wczoraj w Poznaniu na uroczystej gali ogłoszono listę firm z województwa wielkopolskiego, laureatów VI edycji rankingu "Filary Polskiej Gospodarki 2010". Ranking najlepszych firm został przygotowany przez redakcję dziennika ekonomicznego "Puls Biznesu" i Instytut Badawczy TNS Pentor. W uroczystości wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

- Byłem kiedyś przedsiębiorcą i wiem ile pracy kosztuje stworzenie firmy, która w prowadzeniu biznesu kieruje się przejrzystymi, uczciwymi zasadami a wszystkich kontrahentów traktuje jak partnerów. Należy się Państwu szacunek i uznanie, że Państwa przedsiębiorstwa nie generują wyłącznie zysków, ale angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu. Wspierają Państwo wiele znaczących projektów ważnych dla naszego regionu – powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia, gratulując przedstawicielom wyróżnionych firm.

Statuetkę Filar Polskiej Gospodarki w Wielkopolsce i pierwsze miejsce w rankingu uzyskał Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się między innymi Volkswagen Poznań i Philips Piła.

W tym roku to samorządowcy zgłaszali firmy do konkursu, a weryfikacji dokonywali ekonomiści z ,,PB'' i agencji badawczej. Na gali wyróżniono też przedsiębiorstwa z województw: lubuskiego i kujawsko-pomorskiego.

zdjęciezdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59