Wigilia w Gorzycach Wielkich

Treść archiwalna

Już po raz drugi odbyła się Wielkopolska Wieczerza Wigilijna Środowisk Wiejskich. Tym razem jej uczestnicy, reprezentujący niemal wszystkie środowiska rolnicze, spotkali się w hali widowiskowo-sportowej w Gorzycach Wielkich. Gospodarzami uroczystości byli poseł na Sejm RP i Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski oraz wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

Głównym celem wieczerzy była integracja osób działających w środowiskach wiejskich i sektorze rolniczym. Organizatorzy pragnęli też przypomnienieć o tradycjach i zwyczajach kulinarnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Goście rozmawiali nie tylko o zbliżających się świętach, ale również o sytuacji w polskim sektorze rolniczym. Przedświątecznej atmosferze sprzyjały występy wielkopolskich zespołów ludowych.

W wieczerzy wziął udział wicewojewoda Przemysław Pacia, który wspólnie z prezesem Wielkopolskiej Izby Rolniczej uhonorował kilkunastu uczestników wigilii medalem "Zasłużony dla rolnictwa". Przy wigilijnym stole zasiadło ponad 1200 osób.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 18.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59