Wizyta ambasadora Danii

Treść archiwalna

W Wielkopolsce gości nowy ambasador Królestwa Danii Steen Hommel. Wizytę w Poznaniu rozpoczął od spotkania z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem. Podczas wizyty ambasador spotka się także ze środowiskiem akademickim i przedstawicielami duńskich firm.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim ambasador podkreślił, że z przyjemnością obserwuje infrastrukturalny rozwój regionu i zwrócił uwagę na znaczenie kontaktów dyplomatycznych, gospodarczych i kulturalnych. Dania jest dla Polski ważnym partnerem ekonomicznym - również w Wielkopolsce działa liczna grupa firm z duńskim kapitałem. W zawiązku z obowiązującym w Danii od 5 lat nowym podziałem administracyjnym - ambasador i wojewoda porównali rozwiązania administracyjne obowiązujące w obu krajach.

Steen Hommel to jeden z najmłodszych ambasadorów pracujących w Polsce. Zajmował się polityką handlową w Ameryce Północnej, później pełnił funkcję zastępcy szefa misji w Kuala Lumpur w Malezji. Przed powołaniem na stanowisko ambasadora, prowadził sprawy handlowe w Departamencie Rozwoju Biznesu i Departamencie Relacji z Klientami w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Kopenhadze.

zdjęciezdjęciezdjęcie
 

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 26.11.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58