Wizyta delegacji kraju związkowego Hesji

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się z delegacją kraju związkowego Hesji, której przewodniczyli Mark Weinmeister Sekretarz Stanu ds. Europejskich Hesji oraz Folke Mühlhölzer, prezes Hessen Agentur, głównej agencji zajmującej się promocją gospodarki Hesji. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.

Minister i wicewojewoda przypomnieli wieloletnią udaną współpracę Hesji i Wielkopolski, czego wyrazem jest na przykład Centrum Współpracy Gospodarczej Hesja-Polska. Minister podkreślił, że jest szczególnie zainteresowany dalszym wspieraniem dotychczasowych kontaktów, szczególnie w wymiarze gospodarczym, oraz pogłębianiem istniejącego partnerstwa między organizacjami biznesowymi, stowarzyszeniami rzemiosła i instytucjami oświatowymi. Zwrócił uwagę na to, że 2 wielkopolskie powiaty oraz 5 gmin nawiązało już partnerskie kontakty ze swoimi odpowiednikami w Hesji i warto stworzyć warunki, by lista współpracujących samorządów w obu regionach stale się rozszerzała.

Nawiązując do roli i zaangażowania samorządów w rozwiązywanie spraw na szczeblu lokalnym, wicewojewoda przedstawiła też priorytety rządu RP. Obok doświadczeń związanych z sytuacją demograficzną, podczas spotkania omówiono także sprawy edukacji, zwłaszcza szkolnictwa zawodowego oraz organizacji służby zdrowia. Delegacja kraju związkowego Hesji w trakcie pobytu w Wielkopolsce odwiedziła także zakład Aeskulap Chifa w Nowym Tomyślu, a w piątek złoży wizytę w powiecie ostrowskim. 

Rozmowa wicewojewody z przedstawicielami delegacji kraju związkowego Hesji.Wicewojewoda rozmawia z Sekretarzem Stanu ds. Europejskich Hesji. Sekretarz Stanu ds. Europejskich Hesji wpisuje się do księgi pamiątkowej.

Autor: Roman Łukawski
Data utworzenia: 17.02.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 15.03.2016 - 14:50