Wizyta konsula generalnego Niemiec

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł dziś nowego konsula generalnego Niemiec we Wrocławiu Elisabeth Wolbers. Była to pierwsza oficjalna wizyta od momentu powierzenia jej na początku lipca misji dyplomatycznej w naszym kraju.

Podczas spotkania poruszono tematy związane z szeroko pojętą współpracą, dotyczącą między innymi ochrony środowiska. Pani konsul zwróciła uwagę na wyjątkowe zainteresowanie niemieckich inwestorów współpracą z naszym regionem.  

Zdaniem wojewody, popularność województwa to głównie sukces jego mieszkańców. Poznań to akademickie centrum regionu, które pozwala na współdziałanie biznesu i nauki. Przebiegające przez województwo główne szlaki komunikacyjne umożliwiają współpracę polskim i niemieckim inwestorom.

Elisabeth Wolbers ukończyła studia prawnicze i politologiczne. Pracowała w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz na placówkach w Toronto, Moskwie i Algierze. Wrocławski Konsulat wraz z filią w Opolu jest jednym z największych na świecie. Obejmuje swoim zasięgiem działania pięć województw, w tym Wielkopolskę.

zdjęciezdjęcie

Autor: Biuro Prasowe
Data utworzenia: 05.08.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58