Wizyta prezydenta w Wielkopolsce

Treść archiwalna

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Wielkopolskę. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami z Kępna i Ostrzeszowa uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Kępna mówił między innymi o niskim bezrobociu w regionie, podkreślając, że jest to zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwagi. Prezydent wyraził także uznanie odnośnie realizacji rządowych programów: 500 plus oraz Mieszkanie Plus. - Cieszę się i dziękuję, że Kępno przystąpiło do programu Mieszkanie Plus i że pierwsze 30 mieszkań, tu, w Kępnie, w ramach tego programu niedługo będzie oddanych - dodał. W swoim wystąpieniu odniósł się także do przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w sprawie nowej konstytucji. - Polacy będą mieli poczucie, że nowa konstytucja jest naszą konstytucją, bo została napisana według wskazówek danych przez polskie społeczeństwo i obywateli - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W Ostrzeszowie prezydent zwracając się do mieszkańców podkreślił, że to zawsze było polskie miasto, niezależnie od biegu historii. Prezydent zwrócił uwagę na solidarność mieszkańców Ostrzeszowa. - W moim przekonaniu to właśnie ta solidarność buduje pomyślność państwa - mówił. Prezydent apelował także o udział w referendum. - Chciałbym, aby na podstawie wyników referendum eksperci przygotowali nową konstytucję, według waszych wskazań - oświadczył prezydent. - Chciałbym, abyście jako Wielkopolanie mi w tym pomogli, żebyście wzięli udział w tej wielkiej narodowej debacie, w której ja będę dyskutował z reprezentatywnymi grupami społecznymi, ze stowarzyszeniami, ze związkami zawodowymi, z tymi, którzy będą chcieli tę debatę konstytucyjną podjąć - mówił prezydent.

Foto: Joanna Szczechowska
Źródło: KPRP

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 26.06.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 13.07.2017 - 12:40