Wizyta w Regionie Kozła

Treść archiwalna

Gmina Zbąszyń i powiat nowotomyski to kolejne punkty na wielkopolskiej mapie, jakie odwiedził wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Dzisiejszą wizytę w Regionie Kozła wojewoda rozpoczął od spotkania w Urzędzie Miejskim, które było okazją do rozmów o aktualnym stanie gminy, planach budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu, która spełnia funkcję punktu koordynacyjnego i ośrodka łączności, scalającego w codziennej działalności służby ratownicze. Podczas spotkania burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński przekazał na ręce wojewody herb miasta, który dołączy do kolekcji herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W trakcie wizytacji w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych wojewoda miał okazję zwiedzić nową inwestycję na terenie kompleksu przygotowaną na potrzeby kursantów, jaką jest strzelnica kontenerowa. To jeden z najnowocześniejszych obiektów przeznaczonych do prowadzenia treningu strzeleckiego z broni palnej w kraju. Placówka posiada specjalną infrastrukturę dla psów służbowych umożliwiającą prowadzenie specjalistycznych kursów i szkoleń dla kilkunastu czworonogów jednocześnie.

Fundusz Dróg Samorządowych i jego wpływ na poprawę bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach był z kolei głównym tematem spotkania na terenie przebudowy drogi powiatowej Zbąszyń - Wolsztyn, Zbąszyń - Chobienice realizowanej w ramach programu.

Powiat nowotomyski w latach 2016-2020 w ramach wdrażanych przez wojewodę wielkopolskiego programów rządowych otrzymał dofinansowanie na budowę dróg dla 13 zadań na łączną kwotę ponad 15,7 mln zł.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 29.07.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 24.08.2020 - 12:15