Wizyta wicewojewody w Powiecie Rawickim

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła dziś powiat rawicki. Na zaproszenie starosty Adama Sperzyńskiego, w spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z regionu. Podczas wizyty wicewojewoda zapoznała się z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania powiatu, w tym wdrożenia reformy oświaty, realizowania rządowego programu 500+ oraz planowanych inwestycji związanych z naborem wniosków na remonty i budowę dróg lokalnych.

Wicewojewoda spotkała się również z zarządem Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Omówione zostały kwestie związane z planowaną modernizacją placówki. Podczas spotkania wicewojewoda Marlena Maląg oficjalnie przekazała szpitalowi pozytywną ocenę dotyczącą celowości inwestycji na obszarze województwa wielkopolskiego. Jej posiadanie jest niezbędne do ubiegania się o dofinansowanie ze środków europejskich oraz przy staraniu się o umowy z NFZ. Wicewojewoda poinformowała również o stworzonej „sieci szpitali”, które będą miały w najbliższych latach gwarantowane finansowanie. Wśród nich jest także Szpital Powiatowy w Rawiczu.

Wicewojewoda odwiedziła także Dom Pomocy Społecznej w Pakówce oraz placówkę opiekuńczo-wychowawczą „Mały Dworek” w Łaszczynie, gdzie przekazane zostały upominki dla dzieci i młodzieży.

Foto: Starostwo Powiatowe w Rawiczu

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.06.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.07.2017 - 12:45