Wizyta wojewody w fabryce Volkswagena

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził jednego z największych pracodawców w regionie - Volkswagen Poznań. W siedzibie firmy spotkał się z prezesem Jensem Ocksenem oraz zarządem. Tematem rozmów były głównie perspektywy rozwojowe i plany przedsiębiorstwa. Wojewoda obejrzał linie produkcyjne i rozmawiał na temat dialogu społecznego oraz wzorcowych relacji pracowniczych w zakładach.

Volkswagen montuje w Wielkopolsce kompletne samochody, ale też produkuje podzespoły i części. W drugiej połowie 2016 roku produkcja ruszy również w nowopowstającym zakładzie we Wrześni. W zakładzie, który znajduje się w podpoznańskim Swarzędzu, od 1996 roku przygotowywane są specjalne wersje samochodów. Głównym zadaniem Zakładu Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań jest przystosowywanie samochodów bazowych do indywidualnych potrzeb klientów: przewoźników, poczty, policji czy wojska.

Wojewoda wraz z przedstawicielami firmy Volkswagen zaczyna zwiedzanie fabryki samochodów.Przewodnik wskazuje wojewodzie drogę zwiedzania wzdłuż taśmy montażowej.Wojewoda trzyma część do samochodu.Przewodnik pokazuje elementy silnika.Wojewoda słucha przewodnika opowiadającego o montażu samochodów.Zdjęcie grupowe wojewody wraz z przedstawicielami firmy Volkswagen przy wyprodukowanym tam samochodzie.

Zdjęcia: Łukasz Zech, Volkswagen Poznań

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 18.03.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.04.2016 - 12:30