Wizyta wojewody w powiecie słupeckim

Treść archiwalna

Na zaproszenie starosty Jacka Bartkowiaka, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z posłem Witoldem Czarneckim złożył wizytę w powiecie słupeckim. Podczas spotkania z samorządowcami rozmawiali o wdrażanych programach rządowych.

Wojewoda w rozmowie z burmistrzami i wójtami gmin przedstawił stan realizacji programu rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej - Funduszu Dróg Samorządowych oraz Programu „Rodzina 500+”. Podkreślił bardzo duże zainteresowanie programami rządowymi i wysoką skuteczność w uzyskaniu środków przez małe gminy, które przedstawiają swoje projekty do dofinansowania.

Po zakończeniu spotkania w starostwie, wojewoda wspólnie z posłem i starostą złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą działalność Polskiej Organizacji Wojskowej w powiecie słupeckim, a następnie wziął udział w pokazie ratownictwa drogowego i medycznego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Na zakończenie wizyty wojewoda zapoznał się z pracami przy rozbudowie szpitala powiatowego. Dzięki inwestycji powstaną nowe pomieszczenia dla Izby Przyjęć, oddział ginekologiczno-położniczy z częścią neonatologiczną oraz sale porodowe. W rozbudowanym szpitalu powstaną także nowe sale operacyjne i sale chorych dla Oddziału Chirurgicznego wraz z zapleczem.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 11.07.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.08.2019 - 12:48