Wojewoda odwiedził powiat kępiński

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk odwiedził dziś powiat kępiński. W siedzibie starostwa powiatowego w Kępnie wojewoda podpisał umowę drogową pn. „Budowa zachodniego obejścia miasta Kępna – etap II budowa ul. Bohaterów Września” w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych oraz umowę na zakup ambulansu.

Budowa drogi skróci czas przejazdu oraz poprawi dostępność mieszkańców do instytucji znajdujących się na terenie miasta. Nowa karetka natomiast będzie wykorzystywana przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Jej zakup, dzięki dotacji wojewody wielkopolskiego, pozwolił na wymianę dotychczas użytkowanego ambulansu, który był już mocno wyeksploatowany.

W obchodzoną dziś w całym kraju rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wojewoda oddał hołd ofiarom składając kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację w Kępnie.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odwiedził także dzienny Dom Seniora w Domasłowie, gdzie spotkał się z jego podopiecznymi. Placówka powstała rok temu w ramach programu Senior +. Dysponuje między innymi salą ćwiczeń, pokojem zabiegowo – pielęgniarskim, miejscem klubowym i miejscem do terapii indywidualnej. Uczestnicy biorą udział w warsztatach plastycznych, zajęciach śpiewu czy gimnastyce. Korzystają również z kącika bibliotecznego i kulinarnego.

Na koniec swojej wizyty wojewoda uczestniczył w otwarciu nowej inwestycji Zakładu Wylęgu Drobiu Wodnego w Przedborowe (gm. Mikstat). Jest to największa tego typu inwestycja w Europie firmy AMI AGRO. Obiekt posiada najnowocześniejsze wyposażenie techniczne - nowej generacji aparaty lęgowe oraz instalacje wentylacji, ogrzewania i chłodzenia.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 13.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 21.01.2020 - 10:45