Wojewoda odznaczył zasłużonych Wielkopolan

Treść archiwalna

Na co dzień pracują na rzecz rozwoju samorządu lokalnego oraz propagowania idei świadomego życia społecznego. Reprezentują Powiatowe Urzędy Pracy w Pile, Gnieźnie i Wągrowcu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku i Tuliszkowie. To właśnie ich wojewoda wielkopolski Piotr Florek uhonorował dziś, przyznanymi przez Prezydenta RP odznaczeniami państwowymi za wzorowe i sumienne wykonywanie pracy zawodowej.

Podczas uroczystości wojewoda wręczył 47 medali. Zasłużonym Wielkopolanom wojewoda przekazał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Zesłańców Sybiru oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Wyróżnieni zostali między innymi pracownicy urzędów w Sieroszewicach, Kępnie, Tuliszkowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju rodziny, za propagowanie idei świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa uhonorowany został Jacek Pulikowski: inżynier, wykładowca Politechniki Poznańskiej. Od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, prowadzący zajęcia w Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu.

Wojewoda podziękował wszystkim odznaczonym za zaangażowanie i trud oraz życzył kolejnych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.11.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59