Wojewoda spotkał się z ambasadorem USA

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się dziś z goszczącym w stolicy regionu ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Stephenem Mullem. Dyplomacie w spotkaniu towarzyszył wicekonsul Brian Mattys oraz konsul honorowy USA w Poznaniu Urszula Dziuba.

Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń z zakresu funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej na szczeblu wojewódzkim, a także omówienie możliwości wzajemnej współpracy. Rozmawiano także o tym, że od 20 maja cała Wielkopolska znalazła się w zasięgu telewizji cyfrowej. Wojewoda przedstawił ambasadorowi atuty cyfryzacji takie jak między innymi możliwość informowania mieszkańców o nagłych wydarzeniach.

Stany Zjednoczone są ważnym partnerem gospodarczym, turystycznym i edukacyjnym dla wielu wielkopolskich regionów. Miastem partnerskim Miasta Poznania jest Toledo w stanie Ohio. Instytut Adama Mickiewicza aktywnie współpracuje w upowszechnianiu wiedzy i promocji kultury polskiej z Instytutami Polskimi a w Nowym Jorku znajduje się Instytut Kultury Polskiej.

Stephen Mull pełni funkcję ambasadora od 2012 roku. Wcześniej pracował jako sekretarz wykonawczy w Departamencie Stanu, zajmował też stanowisko starszego doradcy podsekretarza stanu ds. politycznych Williama Burnsa i koordynował wówczas działania dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych w Iranie, zarządzał działaniami kryzysowymi prowadzonymi przez Departament Stanu w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 r. oraz prowadził negocjacje w różnych kwestiach obrony narodowej USA. Pełnił również funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Republice Litewskiej, był zastępcą szefa misji w ambasadzie amerykańskiej w Dżakarcie w Indonezji. Pracował też na placówkach w Polsce, RPA i na Bahamach.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.05.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58