Wojewoda w powiecie kaliskim

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek odwiedził powiat kaliski. Wizytę rozpoczęło otwarcie drogi powiatowej nr 4628P Opatówek - Brzeziny i drogi powiatowej nr 4631P na odcinku Godziesze Wielkie - Zajączki Bankowe.

Uroczystość odbyła się przy skrzyżowaniu obu dróg w miejscowości Zajączki Bankowe. Projekt zrealizowany został w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. Jak podkreślał wojewoda, jednym z najistotniejszych kryteriów branych pod uwagę w trakcie oceny projektów wdrażanych później z dofinansowaniem z NPPDL jest bezpieczeństwo. Wybudowane i wyremontowane odcinki dróg pozwalają na zmniejszenie liczby wypadków, wydzielenie ruchu pieszego czy rowerowego i dostosowanie do standardów bezpieczeństwa.

W Collegium Oecologicum wojewoda wręczył odznaczenia państwowe pracownikom Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu a w południe spotkał się z uczestnikami debaty społecznej na temat bezpieczeństwa w kaliskim Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji. Podobna debata odbyła się też w Koninie.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 23.10.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58