Z wizytą u seniorów

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal spotkała się z seniorami z Klubu Wolontariat Wielkopolski na poznańskiej Wildzie. Gospodarzem spotkania była kierowniczka Klubu Wolontariat Wielkopolski Maria Dąbrowska. Gościem spotkania był także prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego Andrzej Rossa.

W prowadzonym przez Stowarzyszenie klubie prowadzone są zajęcia dla osób 50+ i 60+, zajęcia integracyjne, szkolenia i warsztaty dla różnych grup wiekowych. Tym razem, w ramach organizowanej przez członków klubu akcji „urodziny miesiąca” wicewojewoda złożyła życzenia urodzinowe jednej z uczestniczek zajęć pani Wandzie Kozłowskiej. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji wykonanych przez uczestników prac.

Wicewojewoda miała też okazję zobaczyć nowoczesny ośrodek adaptacyjno-rehabilitacyjny prowadzony przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie. Budowę sfinansowała mieszkająca i pracująca w Stanach Zjednoczonych lekarka Jadwiga Roguska-Kyts - córka profesora Jana Roguskiego, wybitnego internisty, współzałożyciela Akademii Medycznej.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie wspiera ponad 1500 rodzin, które mają wśród bliskich chorych na Alzheimera. Stowarzyszenie prowadzi też Centrum Informacji Alzheimerowskiej. Stowarzyszenie działa od ponad pięciu lat. Zajmuje się przede wszystkim rekrutacją wolontariuszy, prowadzeniem szkoleń i warsztatów oraz klubów integracji.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 12.01.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58