Zamki i kłódki w urzędzie

Treść archiwalna

Atestowane kłódki, zamki, i okucia to niektóre eksponaty prezentowanej w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystawy certyfikowanych zabezpieczeń zatytułowanej "Razem Bezpieczniej". W uroczystości otwarcia ekspozycji wzięli udział: wojewoda Piotr Florek, wielkopolski komendant wojewódzki policji Krzysztof Jarosz oraz prezesi organizacji zrzeszających firmy produkujące najnowocześniejsze zabezpieczenia domów i firm.

Koncepcja organizacji pierwszej w Polsce wystawy jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i możliwości stosowania rozwiązań technicznych zmniejszających ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. Przygotowaniem prezentacji, objętej patronatem wojewody, zajął się Wydział Prewencji KWP w Poznaniu, Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Serwisów Kluczowych oraz Związek Producentów Okuć Budowlanych.

W Wielkopolsce od stycznia do października 2010 roku stwierdzono 6917 kradzieży z włamaniem. W analogicznym okresie ubiegłego roku takich kradzieży było 6996. Od początku roku wielkopolska policja odnotowała o 141 więcej kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych w stosunku do roku poprzedniego. W 2009 roku zanotowano 999 tego rodzaju przestępstw.

Wystawę w holu WUW będzie można oglądać do końca listopada br.
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.11.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59