Zawody o Puchar Targów Rybomania 2013

Treść archiwalna

W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Rzutowe o Puchar Targów Rybomania 2013. W inauguracji imprezy wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który życzył wszystkim wielu emocji oraz sportowej rywalizacji.

Do stolicy Wielkopolski przybyło wielu zawodników z kraju i zagranicy między innymi z Czech, Szwecji i Niemiec. Do rywalizacji przystąpiło 54 miłośników wędkarstwa w kilku kategoriach: w rzutach do celu i na odległość. W klasyfikacji drużynowej wygrali Czesi, wyprzedzając wędkarzy z Castingsport Poznań, na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy z RWKS Skish Kielce.

Zawody odbyły się po raz pierwszy. Zostały zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu oraz Klub Castingsport. W przyszłości planowane jest w Poznaniu rozegranie Halowych Mistrzostw w Castingu.

Dyscypliny castingowe w Polsce mają ponadstuletnią tradycję. Początki wędkarstwa rzutowego w stolicy Wielkopolski sięgają lat 60. Wyjątkowo popularne są od pięciu lat. Okręg Wędkarski w Poznaniu ma w swoich szeregach zdobywców licznych tytułów mistrzowskich i trofeów.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 23.02.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58