Złoty Motyl dla wicewojewody

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia został laureatem Odznaki Honorowej Złotego Motyla, którą po raz pierwszy przyznało Poznańskie Hospicjum Palium. Uroczystość odbyła się podczas sobotniego koncertu w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Przed koncertem zaproszeni goście otrzymali wykonane z kolorowych wstążek motyle - symbol kampanii na rzecz rozbudowy hospicjum i wolontariatu, który działa przy placówce. Dla przyjaciół hospicjum i wolontariuszy wystąpiło wielu artystów. Na scenie pojawił się między innymi harfista Michał Zator - finalista programu „Mam talent”, wolontariusz hospicjum.

Twórca hospicjum profesor Jacek Łuczak podziękował wszystkim, którzy na co dzień pomagają hospicjum. Mówił o wspólnym budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, wrażliwego na potrzeby innych. Osoby najbardziej zaangażowane w działalność hospicjum uhonorowane zostały Złotymi Motylami. Wśród wyróżnionych znalazł się między innymi wicewojewoda Przemysław Pacia. - Zawsze są z nami i nigdy nie szczędzą serca oraz czasu dla hospicjum i naszych podopiecznych - mówił o odznaczonych profesor Jacek Łuczak.

Nagrodami uhonorowani zostali też: Włodzimierz Łęcki, Maciej Janicki i Artur Balicki. Na koniec dla laureatów i wszystkich zaproszonych gości wystąpiła Orkiestra Vivat z grupą choreograficzną i śpiewakami operowymi. 

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.02.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58