Złóż wniosek o paszport już teraz

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zachęca Wielkopolan, żeby wnioski o wydanie paszportu składali już teraz. Pozwoli to na otrzymanie dokumentu jeszcze przed wiosenno-letnim sezonem urlopowym.

- Zachęcam każdego, aby sprawdził czy ma ważny paszport, a jeśli nie, niech w najbliższym czasie przyjdzie do Oddziału Paszportowego i złoży wniosek, na pewno zaoszczędzi czas - mówił podczas konferencji prasowej wicewojewoda Przemysław Pacia. Tak jak w latach ubiegłych wicewojewoda wielkopolski apeluje, by wykorzystać miesiące kiedy czas oczekiwania na złożenie wniosku o paszport jest najkrótszy. Statystyki prowadzone przez Oddział Paszportów Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wskazują, że najkorzystniej zgłosić się po nowy dokument na początku roku, aż do końca marca.

Wiele popularnych kierunków wakacyjnych takich jak Turcja, Egipt czy Tunezja to kraje, do których wjazd warunkowany jest posiadaniem ważnego paszportu. Dokument paszportowy można uzyskać składając wniosek w dowolnym organie paszportowym na ternie kraju, bez względu na miejsce zameldowania.

W Wielkopolsce, oprócz Oddziału Paszportów w Poznaniu oraz czterech terenowych punktów paszportowych, wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku o wydanie paszportu można zrealizować w delegaturach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: Koninie, Lesznie, Pile i Kaliszu.

Więcej informacji na temat wymaganych dokumentów, opłat, miejsc przyjmowania wniosków paszportowych oraz godzin ich otwarcia można znaleźć na https://www.poznan.uw.gov.pl/paszporty

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 27.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58