Zrównoważone budownictwo - Budma 2010

Treść archiwalna

1500 wystawców z 32 krajów przyjechało do Poznania, aby wziąć udział w rozpoczynających się dziś w stolicy Wielkopolski Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2010 oraz Targach Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUDMASZ oraz CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i SPA. Gościem uroczystego otwarcia tegorocznej, 19. już edycji targów, był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Tematem przewodnim w tym roku na Budmie jest „Zrównoważone budownictwo – ekonomia, ekologia, człowiek”. Tak jak w poprzednich edycjach targi te wpisują się w ogólnoświatowy trend promujący rozwiązania proekologiczne, funkcjonalność użytkową oraz minimalizują skutki oddziaływania na środowisko naturalne.

Goście będą mogli również zwiedzać tradycyjne salony tematyczne oraz zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i materiałami budowlanymi, w ramach których prezentowane będzie budownictwo pasywne, modelowy dom zrównoważony oraz wioska domów drewnianych.

Ze względu na liczbę wystawiających się firm, obszerną ofertę prezentowanych produktów, dużą ekspozycję, program wydarzeń o charakterze branżowym i wieloletnią tradycję, Budma jest najważniejszym wydarzeniem biznesowym dla uczestników rynku budowlanego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Honorowy patronat nad targami objęli minister gospodarki i minister infrastruktury oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Dzisiejsze otwarcie Budmy było też okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pawilonu 6B. Powierzchnia pawilonu po zakończeniu rozbudowy zwiększy się o ponad 3.600 m2.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 19.01.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59