Zwycięzcy ligi angielskiej

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył nagrody zwycięzcom konkursu online „Liga Angielska”, realizowanego w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Uczniowie zwycięskich liceów: XVI LO w Poznaniu i II LO w Lesznie spotkali się z twórcą projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” prof. dr. hab. Waldemarem Łazugą i dziekanem Wydziału Anglistyki UAM prof. dr hab. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk.

- To bardzo cenny projekt, który pomaga uczniom rozwinąć swoje talenty lingwistyczne - mówił wojewoda do uczniów. Konkurs „Liga Angielska” składał się z 7 tematycznych części, poświęconych różnym aspektom studiów anglistycznych: historii Anglii, historii USA, geografii USA, gramatyce i słownictwu języka angielskiego, literaturze brytyjskiej, literaturze amerykańskiej.

Poszczególne części realizowane były raz w miesiącu, od grudnia 2013 do czerwca 2014. Pytania konkursowe zostały przygotowane a sam konkurs był prowadzony przez pracowników Wydziału Anglistyki, nadawany na żywo z Sali Senatu UAM do 24 szkół ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce. W każdej ze szkół drużyna składająca się z 4 uczniów odpowiadała na pytania po angielsku.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 17.10.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58