Archiwum wydarzeń - Lipiec 2009

"Wróć bez HIV"

31-07-2009

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji kampanii społecznej "Wróć bez HIV", w której uczestniczyli: wicewojewoda Przemysław Pacia, państwowy wojewódzki inspektor sanitarny w Poznaniu dr Andrzej Trybusz, dyrektor wydziału polityki społecznej Maria Krupecka, pełnomocnik ds. AIDS Ewa Szlachetka i Barbara Kęszycka ze Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej Sedno.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w ceremonii przekazania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia resortowe, akty mianowania na wyższy stopień policyjny oraz listy gratulacyjne.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek na zaproszenie wojewody lubuskiego Heleny Hatki uczestniczył w spotkaniu, którego celem było zaprezentowanie logistyki zabezpieczenia imprezy masowej na przykładzie XV Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

W Domu Żołnierza w Poznaniu odbyło się dzisiaj uroczyste przekazanie obowiązków służbowych przez dotychczasowego szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk dypl. Jana Rynkiewicza. W ceremonii uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Poznaniu rozpoczęły się regionalne obchody Święta Policji. W tym roku formacja ta obchodzi 90. rocznicę powstania. W uroczystościach, które rozpoczęła msza św. w kościele garnizonowym, uczestniczył wojewoda Piotr Florek. W świątyni poświęcono sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wicewojewoda Przemysław Pacia wsparł kampanię społeczną na rzecz transplantologii, zapoczątkowaną przez Fundację "Dar szpiku" im. Anny Wierskiej. Zwieńczeniem tegorocznych przedsięwzięć będą Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku, odbywające się w ramach X Poznań Maraton.

Wojewoda Piotr Florek wspólnie z wicewojewodą Przemysławem Pacią gościli nowego Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimira Tkaczewa. Była to dla dyplomaty pierwsza oficjalna wizyta od momentu powierzenia mu na początku lipca misji dyplomatycznej w naszym kraju.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek odwiedził dziś powiaty krotoszyński, rawicki i gostyński, które najbardziej ucierpiały w wyniku wczorajszej nawałnicy. Spotkał się tam ze starostami i sztabami kryzysowymi, aby omówić strategie działania oraz udzielania pomocy na terenach dotkniętych przez żywioł. Wojewoda zapewnił, że potrzebujący uzyskają pomoc niezbędną podczas usuwania skutków gwałtownych burz.

Wicewojewoda Przemysław Pacia uczestniczył w IX Powiatowych Zawodach Wędkarskich, które odbyły się na Łowisku "Maślanka" w Psarach. Do rywalizacji o puchary zwycięzców stanęły dwuosobowe zespoły z całego powiatu.

Święto Policji

24-07-2009

24 lipca stanowi jedną z najważniejszych dat w historii policji. Tego dnia w 1919 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę o Policji Państwowej. Formacja ta przyjęła obowiązek ochrony spokoju i bezpieczeństwa obywateli w wyzwolonym i niepodległym kraju.

Przygotowania do nadchodzącego sezonu rozgrywek pierwszoligowych, a także możliwości współpracy w promocji aktywności fizycznej i działań prozdrowotnych omówił dziś wicewojewoda Przemysław Pacia na spotkaniu z władzami Klubu Sportowego Warta Poznań: Markiem Łbikiem i Januszem Urbaniakiem.

W obchodach Święta Policji w Gnieźnie wziął udział wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna i wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Wizyta związana była między innymi z tegoroczną 90. rocznicą powstania policji. Podczas odbywających się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uroczystości, policjanci odebrali przyznane im odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Strony