Archiwum wydarzeń - Kwiecień 2010

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pożegnano Andrzeja Przewoźnika, sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W ostatniej drodze zmarłego wspólnie z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi, kombatantami, parlamentarzystami, najwyższymi władzami, licznie zgromadzonymi rodakami, a także w imieniu wojewody wielkopolskiego uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w uroczystości upamiętniającej 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia uczestniczył w obchodach jubileuszowych z okazji 60-lecia powstania klubu sportowego „Tarnovia” w Tarnowie Podgórnym.

W ramach cyklu spotkań organizowanych na Morasku pt. "Samorząd w praktyce" wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się ze studentami wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie wojewody ze studentami było okazją do przestawienia działań administracji rządowej w województwie oraz kompetencji wojewody w stosunku do samorządu.

W XVI Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbyło się seminarium „Kalejdoskop Biogeograficzny”.

W Poznaniu odbyła się kolejna konferencja z ogólnopolskiego cyklu „Biogazownie – odnawialne źródła energii”. W spotkaniu uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Na terenie poznańskich targów odbyła się III Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo na drogach województwa wielkopolskiego”. Spotkanie organizowane z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu objął honorowym patronatem wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W siedzibie starostwa w Szamotułach, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dwóm policjantom Krzyże Zasługi za Dzielność. W ubiegłym roku, funkcjonariusze ci, w trakcie kontroli drogowej, zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie napadu. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zostali zaatakowani przez prowadzących pojazd mężczyzn.

Zbigniew Wodecki, Eleni, Małgorzata Ostrowska, Grupa VOX, Super Duo i dziesięcioro innych wykonawców wystąpiło w Poznaniu na koncercie charytatywnym "Potrafimy pomagać", który poprowadził Zbigniew Górny. Całkowity dochód z koncertu jest przeznaczony na potrzeby dzieci, będących pod opieką Fundacji Małych i Dużych, Stowarzyszenia "Nasze Serce" prof. Michała Wojtalika oraz Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.

W dniach od 10 do 23 maja br. w województwie wielkopolskim będzie prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciw wściekliźnie.

W otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2010 uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. SAWO to najważniejsza w Polsce impreza wystawiennicza, prezentująca najnowszy sprzęt i rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa pracy.

Pięć osób byłoby gotowych oddać szpik kostny dla osoby chorej na białaczkę, gdyby pobranie odbywało się z kości miednicy. Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyna Szpiku wyjaśniła, że obecnie w 93 przypadkach na 100 zabieg przypomina zwykłe pobranie krwi i nie wymaga wkłuwania do kości. To dowodzi, że głównie strach i niewiedza powstrzymują nas od pomagania innym. Ludzi trzeba uświadomić, że takie pomaganie nie boli.

Strony