Archiwum wydarzeń - Styczeń 2012

Czołg Rudy 102 znany z kultowego filmu „Czterej pancerni i pies” to jeden z eksponatów Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, którego zbiór należy do największych i najcenniejszych w kraju. Dziś muzeum odwiedził wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące pracę Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Poznaniu.

W sobotę z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci odbył się noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację 7-letniej Gabrysi i 2-letniego Mikołaja. Oboje cierpią na rzadkie schorzenia.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, dokonano otwarcia nowoczesnej auli. Uroczystość połączono z 85. urodzinami i jubileuszem 60-lecia pracy dydaktycznej rektora PWSZ prof. Czesława Królikowskiego.

Na ulicach Poznania pojawili się dziś uczniowie X LO w specjalnych koszulkach z napisem „Drugie życie”, którzy rozdawali przechodniom oświadczenia woli, czyli zgodę na przeszczep narządów po śmierci. Był to jeden z elementów IV edycji kampanii społecznej propagującej transplantacje.

- To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że mogę Państwu wręczyć wysokie odznaczenia państwowe, będące ukonorowaniem Państwa działalności społecznej oraz pracy zawodowej - powiedział wojewoda Piotr Florek wręczając odznaczenia. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

W Komendzie Miejskiej Policji wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wręczył odznaczenia państwowe i resortowe poznańskim policjantom. Wraz z komendantem wojewódzkim policji uhonorował funkcjonariuszy, którzy wyjątkowo angażują się w pracę i działalność na rzecz społeczności lokalnej.

"Budownictwo przyszłości - Uwolnij swoją wyobraźnię" - pod takim hasłem rozpoczęły się dziś w Poznaniu największe targi branży budowlanej - Budma 2012. Gościem uroczystej inauguracji był wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Jak co roku wystawcy zaprezentują innowacyjne produkty oraz budowlane technologie jutra.

Nabożeństwem w kościele garnizonowym w intencji kadry i pracowników rozpoczęły się obchody jubileuszu 60-lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu. W uroczystościach wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Okolicznościowy medal Witolda Celichowskiego przyznawany szczególnie zasłużonym Wielkopolanom, wojewoda Piotr Florek wręczył dziś profesorowi Waldemarowi Łazudze, który właśnie obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Auli Lubrańskiego w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

"W świetle szabasowych świec" - pod takim tytułem odbył się w konkurs recytatorski poezji żydowskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krzesinach. W imprezie wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Zakończyła się aukcja czerwonego VIP-owskiego dywanu, który wojewoda wielkopolski Piotr Florek przekazał na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dywan kupiony został przez organizatorów Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Teraz, zgodnie z zamierzeniem nowych właścicieli, służyć będzie rokrocznie podczas gali otwierającej kolejne edycje festiwalu. Cała wylicytowana kwota trafi na konto WOŚP.

Strony