Archiwum wydarzeń - Marzec 2014

W Słupcy prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, ułatwiającą obywatelom dostęp do sądu. Ustawa przywraca 41 z 79 zniesionych sądów rejonowych. W Wielkopolsce prezydent odwiedził także Strzałkowo i Wrześnię. Wizycie głowy państwa w regionie towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia spotkał się dziś z odwiedzającym Poznań ambasadorem Królestwa Niderlandów Paulem Bekkersem, któremu towarzyszył Waldemar Koper, konsul honorowy Królestwa Niderlandów w Poznaniu.

Każdy z nich dzieli się tym co najcenniejsze - życiem. Właśnie dla nich w sobotnie popołudnie odbył się koncert w Teatrze Łejery. Gratulacje i podziękowania dawcom szpiku złożył też wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W holu Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka otwarta została wystawa z okazji 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy odrodzoną Rzeczpospolitą Polską a Republiką Peru. Wystawę otworzyła ambasador Peru w Polsce Martha Chavarri Dupuy wspólnie z reprezentującym Politechnikę Poznańską prorektorem Janem Żurkiem.

W Domu Kultury „Oskard” w Koninie, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka odbyła się inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. W tym roku to w Koninie w lipcu odbędzie się IX Ogólnopolski Przystanek „PaT” - centralne szkolenie programu, którego celem jest promowanie mody na życie bez uzależnień poprzez profilaktykę rówieśniczą.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z odwiedzającymi Poznań ambasadorami Meksyku i Finlandii. Wcześniej wojewoda gościł też konsula generalnego Niemiec dr. Gottfrieda Zeitza, który kończy misję dyplomatyczną w Polsce.

W Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak wręczyli dziś nagrody i wyróżnienia 141 laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Dokładnie 70 lat temu z niemieckiego Stalagu Luft 3 w Żaganiu uciekli alianccy lotnicy. 76 udało się wydostać podziemnym tunelem „Harry” poza teren obozu. Tylko 3 z nich dotarło do wolnego świata. 50 pilotów zostało złapanych i rozstrzelanych, a prochy niemal wszystkich po wojnie przeniesiono na poznańską Cytadelę. By przypomnieć tę niezwykłą kartę historii, w rocznicę spektakularnej ucieczki lotników, wojewoda wielkopolski Piotr Florek zaprosił kombatantów, przedstawicieli korpusu konsularnego i parlamentarzystów do wspólnego złożenia kwiatów na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Brytyjskiej. Wcześniej na grobach lotników zapłonęły znicze.

Mobilny stół dotykowy, unikatowe składniki do farb przedłużające ich trwałość czy biżuteria monitorująca pracę serca to tylko niektóre pomysły na innowacyjny biznes przedstawione w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W prezentacji start-upów uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

21 marca wolontariusze po raz drugi świętowali Dzień Wrażliwości - Dzień Motyla. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim na zaproszenie wicewojewody Przemysława Paci spotkali się uczestnicy „Małego wolontariatu”.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł dziś ambasadora Austrii Thomasa Buchsbauma i konsula honorowego Austrii Izabelę Ewę Kwiatkowską.

Na terenie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka wmurowany został dziś kamień węgielny pod dalszą rozbudowę i modernizację budynku głównego uczelni.

Strony