Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2014

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wydał zakaz przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie INEA Stadion w Poznaniu w czasie meczu KKS Lech Poznań S.A. z GKS Piast Gliwice, który rozegrany zostanie 20 lipca br.

Blisko 15 litrów krwi zebrano podczas zorganizowanej dziś w Urzędzie Wojewódzkim zbiórki krwi dla pacjentów Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu. Gospodarzem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Przez cały tydzień odbywały się uroczystości z okazji 58. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Kulminacją obchodów był apel na placu Adama Mickiewicza. Hołd bohaterom oddał wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W całej Wielkopolsce odbyły się akademie, występy, podziękowania, nagrody i uroczystości rozdania świadectw. Ponad 430 tysięcy uczniów w Wielkopolsce zakończyło rok szkolny. Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu.

Z okazji 58. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci, prezesa IPN Łukasza Kamińskiego oraz dyrektora IPN w Poznaniu Rafała Reczka odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

W Teatrze Wielkim w Poznaniu swoje święto obchodzili żołnierze 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. W uroczystości wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Król Niderlandów Wilhelm Aleksander i królowa Maxima podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce odwiedzili Warszawę i Poznań. W stolicy Wielkopolski w imieniu pary królewskiej Waldemar Koper, konsul honorowy Królestwa Niderlandów wraz z wicewojewodą wielkopolskim Przemysławem Pacią złożyli pod Pomnikiem Ofiar Poznańskiego Czerwca 1956 kwiaty.

Nowoczesna baza koncernu Lotos w Poznaniu rozpoczęła dystrybucję paliw. W uroczystym otwarciu zmodernizowanej bazy na poznańskim Górczynie uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W niedzielę z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci zainaugurowane zostały obchody 58. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Uroczystości trwać będą cały tydzień.

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Uroczystości zbiegły się z obchodzonymi przez Rakoniewice Dniami Miasta. Gościem wydarzeń był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Na poznańskich Termach Maltańskich uroczyście zainaugurowano sezon letni. O bezpieczeństwie podczas wypoczynku dzieci i młodzieży mówili: wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Rafał Kozłowski.

Wykłady, prezentacje, wystawy to niektóre z wydarzeń przygotowanych z okazji odbywającego się właśnie jubileuszu 60-lecia Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W uroczystości wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Strony