Archiwum wydarzeń - Luty 2010

Młodzi zdolni

26-02-2010

Przed laty Anita Włodarczyk i Szymon Ziółkowski, dziś młodzi sportowcy z całego województwa odebrali w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim nagrody w konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce.

Podsumowaniu osiągnięć strażaków w zakresie ratownictwa medycznego oraz działalności jednostek organizacyjnych PSP poświęcona była narada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Z komendantami spotkał się między innymi wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Kilkadziesiąt prac, obrazów oraz fotografii artystów skupionych w istniejącym od 2002 roku Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP znalazło się na wystawie otwartej dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez wicewojewodę wielkopolskiego Przemysława Pacię.

Apelem w Szkole Podstawowej nr 40, w którym uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, rozpoczęły się uroczystości patriotyczne w 68. rocznicę brawurowej akcji "Bollwerk". Uczestnicy złożyli też kwiaty pod pomnikiem przy ulicy Estkowskiego.

Dokładnie dziś mija 65. rocznica zakończenia walk o Poznań, kiedy to Armia Czerwona wspólnie z mieszkańcami miasta zdobyła poznańską Cytadelę. Z tej okazji, w samo południe włączone zostały syreny, przypominające wydarzenia tamtych minionych dni z 1945 roku. W uroczystościach rocznicowych uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Poznaniu z udziałem podsekretarza stanu Krzysztofa Stanowskiego oraz wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci wręczone zostały nagrody w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Otwarta Szkoła".

W 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina w poznańskiej katedrze odbyła się msza w jego intencji, celebrowana przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Muzykę w liturgii stanowiły wyłącznie utwory skomponowane przez wielkiego kompozytora.

Od dziś "Poznań czyta". W IX Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży otworzyła pierwsza dama Maria Kaczyńska, której towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek. W ramach tegorocznej edycji targów otwarta została wystawa jubileuszowa "Mistrzowie Ilustracji", poświęcona tym razem twórczości obchodzącego właśnie 80. urodziny Józefa Wilkonia.

W siódmej już edycji "Nagród za Promowanie i Wkład w Rozwój Miasta i Gminy Wolsztyn" nagrodzonych zostało 10 laureatów. Sukcesów i wyjątkowego zaangażowania w rozwój społeczności gratulował im wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu otwarto XVII Wielkopolskie Forum Ekologiczne. W uroczystej inauguracji uczestniczył wojewoda Piotr Florek. Tematem przewodnim tegorocznego forum są zagadnienia związane z planowaną budową instalacji termicznego przekształcenia odpadów w Poznaniu - od planów do realizacji.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w otwarciu bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji, który od wczoraj działa w jarocińskim szpitalu. Inauguracja pracy bloku stanowi jednocześnie koniec kolejnego etapu rozwoju placówki.

O zadaniach i finansach wydziału Polityki Społecznej, zrealizowanych w 2009 oraz planach na rok 2010 omówił wicewojewoda Przemysław Pacia oraz dyrektor wydziału PS Maria Krupecka podczas spotkania z posłami i senatorami z Wielkopolski. Wicewojewoda podkreślał, że choć miniony rok nie był łatwy dla budżetu państwa, to jednak Wielkopolski Urząd Wojewódzki w pełni wywiązał się z wypłaty świadczeń.

Strony