Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2011

W zabytkowym pałacu w Garzynie, niedaleko Leszna odbyła się VI Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego. W posiedzeniu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Debatowano głównie o zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie wakacji.

Na co dzień działają w organizacjach pozarządowych, fundacjach, urzędach, związkach zawodowych, pracują na rzecz społeczności lokalnej. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odebrali podziękowania za swoją aktywność, pracę i dorobek, a wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył im przyznane przez prezydenta RP najwyższe odznaczenia państwowe.

55 lat temu, robotnicy wyszli na ulice Poznania pod hasłem „chleba i wolności”, by walczyć o demokratyczną i niepodległą Polskę. W rocznicę wydarzeń tamtych dni Wielkopolanie oddali hołd wszystkim uczestnikom powstania składając kwiaty w najważniejszych miejscach wydarzeń z 1956 roku.

Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczył dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek 60 zasłużonym pracownikom Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wręczenie wyróżnień zbiegło się w czasie z obchodzonym przez targi jubileuszem. W tym roku obchodzą one 90-lecie istnienia.

- Czerwiec ‘56 to historyczne wydarzenie, które rozpoczęło drogę do wolności, dzięki której Polska stała się pełnoprawnym partnerem w Unii Europejskiej. To dzięki wam między innymi możemy przewodniczyć w Europie - mówił wojewoda Piotr Florek podczas uroczystości w ramach obchodów 55. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.

eszcze tylko 4 dni zostały do objęcia przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej. - Wielkopolska jest gotowa! - deklarował wojewoda Piotr Florek podczas dzisiejszej konferencji prasowej. O zaangażowaniu Wielkopolski i Poznania opowiedzieli też marszałek województwa Marek Woźniak i zastępca prezydenta miasta Tomasz Kayser.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł w urzędzie delegację Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, któremu przewodniczył David Yi Min Liu. Wcześniej tajwańska delegacja wraz z senator Jadwigą Rotnicką wzięła udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu.

Koniec roku szkolnego i początek wakacji to dla tysięcy uczniów wyjątkowy dzień. Dziś świadectwa odebrali uczniowie w całym kraju. W uroczystości zakończenia roku szkolnego w święciechowskim Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

- Życzę szybkiego ukończenia budowy i wielu lat pomyślnego użytkowania obiektu - powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia przekazując cegłę pod budowę poznańskiej siedziby Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii. Dziewiętnastowieczna pruska cegła, będąca fragmentem fortyfikacji na których obecnie posadowiony jest gmach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spoczęła obok aktu erekcyjnego inwestycji.

Gala w Siodle

20-06-2011

W miniony weekend na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu odbyła się Gala w Siodle. Gościem imprezy był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Mszą świętą w zabytkowym, drewnianym kościele pochodzącym z XV wieku rozpoczęły się uroczystości Święta Ludowego w Sławoszewie, niewielkiej miejscowości w gminie Kotlin. Święto odbywało się pod hasłem "Tradycyjnie nowocześni". W uroczystościach wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który też złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem ofiar łagrów sowieckich i niemieckich obozów w Sławoszewie.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek udzielił zezwolenia na rozbudowę płaszczyzn lotniskowych Portu Lotniczego Poznań - Ławica wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przedsięwzięcie objęte decyzją stanowi część większej inwestycji związanej z rozbudową i modernizacją poznańskiej Ławicy. Na wniosek inwestora, decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Strony