Archiwum wydarzeń - Luty 2013

W Teatrze Nowym w Poznaniu odbyła się gala z okazji V Dni Uniwersytetu Ekonomicznego połączona z przedpremierowym spektaklem „Wnętrza” autorstwa Woody'ego Allena w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Gościem uroczystości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Poznaniu, z udziałem konsula honorowego Republiki Gwatemali Katarzyny Mikołajczak oraz zaproszonych gości, między innymi wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci odbyła się uroczystość otwarcia Konsulatu Honorowego Republiki Gwatemali.

W auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbył się I Wielkopolski Kongres Sportu Powszechnego. Jednym z zaproszonych gości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. W debacie wzięli udział parlamentarzyści, działacze sportowi, trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, samorządowcy oraz osoby związane ze sportem i rekreacją.

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim rozpoczął się kolejny etap kampanii społecznej „Drugie życie”. Uczniowie z trzydziestu dwóch szkół poznawali medyczne i prawne aspekty przeszczepiania narządów. Od lat w kampanii uczestniczy wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

1 marca na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu rozegrany zostanie mecz Lecha Poznań z Polonią Warszawa. Z uwagi na naganne zachowanie części kibiców podczas ubiegłorocznego meczu ze Śląskiem Wrocław, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, trybuna nr 2 będzie zamknięta.

Blisko 30 zasłużonych Wielkopolan uhonorowanych zostało odznaczeniami państwowymi. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś Medale za Długoletnią Służbę.

23 lutego minęło 68 lat od zakończenia okupacji niemieckiej i walk o Poznań. W odbywających się dziś na Cytadeli oficjalnych uroczystościach wraz z kombatantami i mieszkańcami stolicy Wielkopolski wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Rzutowe o Puchar Targów Rybomania 2013. W inauguracji imprezy wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który życzył wszystkim wielu emocji oraz sportowej rywalizacji.

Ponad pięciuset wystawców prezentuje swoją ofertę na rozpoczętych w Poznaniu Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - Gardenia. W inauguracji imprezy uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Blisko 150 gatunków wyrobów wędliniarskich zostało zgłoszonych do konkursu „Wielkanoc - Mięsne Święta - Polska Tradycja”. Dziś najlepsze specjały nagrodzono certyfikatami jakości. Celem konkursu, w którego kapitule zasiadł wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia jest popularyzowanie wyrobów produkowanych z najwyższej jakości składników w oparciu o tradycyjne, wielkopolskie receptury i technologie.

W siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ogłoszono wyniki 42. Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Puchary laureatom wręczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek odwiedził dziś DPS Łopienno, gdzie spotkał się między innymi z Zofią Porwich, zdobywczynią srebrnego i brązowego medalu w biegu na rakietach śnieżnych na 100 metrów i w sztafecie podczas X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei.

Strony