Archiwum wydarzeń - Wrzesień 2013

Jubileusz 40-lecia obchodził dominikański miesięcznik „W Drodze”. Z tej okazji wojewoda wielkopolski Piotr Florek uhonorował o. Marcina Babraja, założyciela i wieloletniego redaktora miesięcznika, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pomnik wielkopolskich harcerzy na poznańskiej Malcie odsłonili wspólnie w sobotę: wojewoda Piotr Florek, marszałek Marek Woźniak, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Naczelniczka ZHP Małgorzata Sinica. Długo wyczekiwany monument, który stanął w miejscu swojego pierwowzoru, upamiętnia harcerzy poległych w walkach o niepodległość w latach 1918-1920.

Kilkanaście drużyn piłkarskich wzięło udział w akcji społecznej na rzecz pomocy dzieciom osieroconym. Turniej i festyn rodzinny zorganizowany przez poznańskie Hospicjum Palium wsparł również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

74 lata temu powstała Służba Zwycięstwu Polski, dając tym samym początek istnieniu Polskiemu Państwu Podziemnemu. W rocznicę tych wydarzeń mieszkańcy Poznania, kombatanci i harcerze uczcili pamięć wszystkich zaangażowanych w działalność konspiracyjną. Kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego złożył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

100-lecie WZPN

27-09-2013

Mamy zaplecze sportowe, nowoczesne stadiony i bogatą historię wielkopolskiego futbolu - mówił wojewoda Piotr Florek podczas otwarcia okolicznościowej konferencji naukowej zorganizowanej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim z okazji 100. rocznicy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Ponad 1500 wybitnych naukowców wzięło udział w odbywającym się w Poznaniu XXV Zjeździe Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Gościem inauguracji był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Artyści, kombatanci i samorządowcy odebrali dziś z rąk wojewody wielkopolskiego Piotr Florka ordery i odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP. - To najwyższe wyróżnienia za zasługi dla ojczyzny i ogromnie cenię sobie zaszczyt, że mogę dokonywać ich wręczenia - mówił wojewoda.  

W Koninie świętują celnicy z całego województwa. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom i pracownikom Służby Celnej odznaczenia, wyróżnienia i awanse.

Ponad sto firm z całego kraju ubiegało się o prestiżowy tytuł „Polskiego producenta żywności 2013”. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach wystawy Polagra odbyła się uroczysta finałowa gala. Wśród zaproszonych gości obecni byli wicepremier Janusz Piechociński, wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba i wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Blisko 800 wystawców, ponad 130 tysięcy gości, prezentacje nowoczesnego sprzętu oraz finał plebiscytu na Supersołtysa to bilans wystawy rolniczej Agro Show, która zakończyła się w minioną niedzielę w Bednarach. Gościem największej plenerowej imprezy rolniczej był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w otwarciu innowacyjno-integracyjnego ośrodka edukacji przedszkolnej w Starym Mieście. Przedszkolaków przywitał także rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

W sali sesyjnej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim została zainaugurowana akcja społeczna „Mały wolontariat”. Z  uczniami, nauczycielami i wychowawcami, którzy opowiadali o prowadzonych przez siebie projektach wolontariackich, spotkał się współorganizator programu wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Strony