Archiwum wydarzeń - Październik 2020

Wojewoda siedzi przy swoim biurku

W piątek (30 października br.) wystartowała strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego obecnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem. Osoby, które chcą pomóc w walce z epidemią, mogą zgłaszać się poprzez stronę szpitaltargi.pl

Plansza z napisem strefa ewidencji

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem do wielu punktów pobrań ustawiają się kolejki - osoby z podejrzeniem COVID-19 nie wykonują wcześniejszej rejestracji, co wydłuża procedurę w samym punkcie.

Wojewoda podczas spotkania

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z grupą roboczą zajmującą się budową szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z infrastrukturą techniczną. Zgodnie z planem Wielkopolska ma być jednym z pierwszych województw, w którym ruszy szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem.

Wojewoda rozmawia z prezesem Izby Lekarskiej

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz wielkopolskimi samorządami. Tematem spotkań była aktualna sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce oraz działania związane z poszerzaniem bazy łóżkowej dla pacjentów z koronawirusem. 

Wojewoda rozmawia z zaproszonymi osobami ws. szpitala w Gnieźnie

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odbyło się spotkanie w sprawie stworzenia w Gnieźnie szpitala dla pacjentów z COVID-19. Spotkanie to odpowiedź na konferencję prasową posłów Koalicji Obywatelskiej pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego z początku października br.

Wojewoda siedzi za biurkiem

Zwiększa się liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 na terenie Wielkopolski. Obecnie do dyspozycji osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 1329 łóżek, z czego ponad 320 wolnych - to stan na 22 października. W przypadku łóżek respiratorowych - z puli 160 wolnych jest 107.

List wojewody wielkopolskiego do seniorów

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował list do wszystkich seniorów, by przypomnieć o tym, jak ważne dla naszego społeczeństwa jest doświadczenie i mądrość osób w dojrzałym wieku.

Przemawia wicewojewoda Maciej Bieniek

Kolejne odznaczenia dla wielkopolskich nauczycieli za zasługi w codziennej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wręczył dziś wicewojewoda Maciej Bieniek wspólnie z kuratorem oświaty Robertem Gawłem. Z rejonu Konina i Kalisza odebrało je 65 pedagogów.

Widok na łóżka szpitalne oraz sprzęt medyczny. Na zdjęciu na czerwonym pasku widnieje napis pilne

Wojewoda wielkopolski nie wydał decyzji w sprawie przekształcenia szpitala MSWiA w Poznaniu w placówkę dedykowaną do walki z COVID-19. Wojewoda prowadził w tej kwestii konsultacje z wielkopolskim oddziałem NFZ, konsultantem wojewódzkim i dyrekcją szpitala MSWiA.

List wojewody wielkopolskiego

Z okazji Dnia Poczty Polskiej wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował okolicznościowy list z życzeniami i podziękowaniami za codzienną, rzetelną i odpowiedzialną służbę do wszystkich pocztowców, listonoszów i łącznościowców.

Wojewoda zabiera głos podczas konferencji prasowej

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował na konferencji prasowej o decyzjach zwiększających liczbę miejsc w wielkopolskich szpitalach o ponad 300. Ten bufor ma stanowić zabezpieczenie na najbliższe dni. Najwięcej pacjentów ma docelowo przyjąć szpital w Wolicy, w którym dostępnych będzie 120 miejsc.

Składanie kwiatów pod pomnikiem Kościuszki w Poznaniu

Z okazji 80. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich, przed pomnikiem generała Tadeusza Kościuszki w Poznaniu - w 203. rocznicę śmierci polskiego patrioty i stratega wojskowego, odbyła się dziś uroczystość, której współorganizatorem był - obok poznańskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich - wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Strony