Archiwum wydarzeń - Grudzień 2020

Życzenia noworoczne

Drodzy Wielkopolanie,
u progu 2021 roku, życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości oraz spełnienia marzeń. Niech będzie on czasem realizacji planów i pragnień, obfitującym w sukcesy zawodowe, jak i prywatne.

Wicewojewoda Maciej Bieniek oraz parlamentarzyści i samorządowcy symbolicznie otwierają drogę Oborniki - Uścikowo

Dziś oficjalnie oddano do użytku kolejną inwestycję dofinansowaną z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Obornicki samorząd powiatowy na realizację przebudowy drogi Oborniki - Uścikowo otrzymał 80 procent dofinansowania z budżetu państwa. Gościem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.

Wicewojewoda Maciej Bieniek składa kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek w sposób symboliczny uczcił 102. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Złożony wieniec był wyrazem pamięci między innymi dla uczestników stoczonej 6 stycznia 1919 roku bitwy o Ławicę. Na zdobytym w Poznaniu sprzęcie walczono później o Lwów oraz odpierano wojska bolszewickie w 1920 roku.

Widok na brązowe figury powstańców - element Pomnika Powstańców Wielkopolskich

Dziś mija 102. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, jednego z najważniejszych czynów niepodległościowych w historii Polski. W uroczystościach oddającym hołd powstańcom uczestniczyli między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, wicewojewoda Aneta Niestrawska, wicewojewoda Maciej Bieniek oraz władze samorządowe.

W Wielkopolsce zainaugurowano dziś szczepienia przeciwko COVID-19. W szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu pierwsze dawki szczepionki otrzymał personel medyczny szpitala.

Życzenia świąteczne

Drodzy Wielkopolanie,
każdego roku zatrzymujemy się, by Boże Narodzenie spędzić wśród najbliższych. Jednak te Święta będą wyjątkowe w inny sposób. Wypełnione rodzinnym gwarem domy, zamienimy na wewnętrzną refleksję o tym, co dla nas najważniejsze. Skupmy się na ochronie zdrowia i życia naszych bliskich. Skupmy się nie na fizycznej obecności, a na obecności duchowej i emocjonalnej.

Wicewojewoda przekazuje symboliczny czek staroście nowotomyskiemu

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś umowę z władzami powiatu nowotomyskiego na sfinansowanie zakupu nowoczesnego kontenerowego tomografu komputerowego dla szpitala powiatowego im. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Symboliczny czek na ponad 2 mln zł przekazała staroście wicewojewoda. Środki pochodzą z dotacji celowej z budżetu państwa.

Wicewojewoda Maciej Bieniek oraz parlamentarzyści i samorządowcy symbolicznie otwierają drogę w gminie Czarnków

Kolejna gminna inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, tym razem w Ciszkowie w gminie wiejskiej Czarnków na północy województwa. Dziś w uroczystym otwarciu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek wraz z parlamentarzystami oraz samorządowcami ziemi czarnkowskiej.

Plansza z logo tymczasowego szpitala

Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie do stycznia przyszłego roku szpitalem „pasywnym” - tak wynika z rekomendacji ministerstwa zdrowia. Decyzja o jego otwarciu zostanie podjęta po analizie sytuacji epidemicznej. Infrastruktura szpitala, sprzęt medyczny, kadra oraz koszty funkcjonowania placówki zostały zabezpieczone.

Wicewojewoda Niestrawska podczas wideokonferencji

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w wideokonferencji z ministrem Michałem Kurtyką, ministrem Piotrem Dziadzio, prezesem Maciejem Chorowskim, posłem Leszkiem Galembą, prezesem Kopalni Soli Kłodawa S.A., przedstawicielami władz powiatu kolskiego oraz władz gminy Kłodawa. Tematem rozmów była rozpoczęta w gminie Kłodawa (Leszcze) budowa magazynu rdzeni wiertniczych i budynku analityczno-laboratoryjnego.

Wspólne zdjęcie wicewojewody oraz harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego

Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Poznaniu odebrał dziś wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek. Przesłanie tegorocznej, trzydziestej już edycji akcji to "Światło służby".

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego delegacja uroczystości składa kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956

Wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek w ramach przypadających dziś obchodów 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego złożył kwiaty w poznańskich miejscach pamięci.

Strony