Archiwum wydarzeń - Maj 2014

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia był gościem ceremonii wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji strażaków w kościele pw. Św. Floriana w Chodzieży.

Tłumy dzieci spędziły Dzień Dziecka podczas pokazów wojskowych zorganizowanych przez Szkołę Podoficerską Wojsk Lądowych na poznańskim Golęcinie. Dni Otwartych Koszar zbiegły się z 10. rocznicą istnienia jednostki. Wspólnie z dziećmi świętował także wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który wraz z pozostałymi uczestnikami podziwiał atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Wybory parlamentarne są głównym tematem tegorocznego posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, którego sesja tradycyjnie odbędzie się w Dzień Dziecka. Jak co roku, przed wyjazdem do Warszawy, na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Piotra Florka młodzi parlamentarzyści odwiedzili Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie spotkali się z senator Jadwigą Rotnicką i wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak.

Fabryka Maszyn Spożywczych „Spomasz” obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności. Z tej okazji wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wręczył prezesowi fabryki Tadeuszowi Rakowi Złoty Krzyż Zasługi.

Producenci rolni, importerzy, firmy handlowe działające w sektorze rolno-spożywczym oraz rolnicy wzięli udział w Dniach Pola, które odbyły się w Siedlcu, niedaleko Wolsztyna. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Do Domu Samotnej Matki na poznańskiej Starołęce trafiły dziś dary zebrane przez wolontariuszy w ramach pomocy „Małego Wolontariatu”. Przekazał je wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z uczniami.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się dziś z odwiedzającym Poznań ambasadorem Francji Pierrem Buhlerem, któremu towarzyszył Tomasz Schramm, konsul honorowy Francji. Była to pierwsza oficjalna wizyta dyplomaty w stolicy Wielkopolski.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek otworzył przygotowaną przez wielkopolską policję konferencję o zagrożeniu cyberprzemocą. Głównym celem spotkania specjalistów i studentów było przedstawienie sposobów rozpoznawania, zapobiegania i radzenia sobie ze stalkingiem i internetową przestępczością wobec dzieci.  

Na terenie obiektów sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Festynu Integracyjnego „Dzieci-Dzieciom” Poznań 2014. W wydarzeniu uczestniczyli: wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, konsul honorowy Republiki Czeskiej i Republiki Austrii.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wziął udział w otwarciu poznańskiego Eko Bazaru - centrum sprzedaży dla producentów żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

Mija rok funkcjonowania skierowanego do dzieci i młodzieży programu „Mały Wolontariat”, którego organizatorem jest wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Z tej okazji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim gościło ponad 400 uczniów ze 120 placówek edukacyjnych w całym kraju, między innymi z Tomaszowa Mazowieckiego Kielc czy Ujazdu.

W Poznaniu rozpoczęła się budowa nowej spalarni śmieci. Gościem uroczystości, podczas której zainaugurowano inwestycję poprzez wbicie pierwszej, symbolicznej łopaty na placu budowy był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Strony