Archiwum wydarzeń - Grudzień 2014

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w uroczystych obchodach z okazji 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W sobotnie przedpołudnie złożył kwiaty na poznańskiej Cytadeli w kwaterze Powstańców Wielkopolskich oraz na mogile generała Stanisława Taczaka na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

Dorota Kinal rozpoczęła dziś swoje urzędowanie jako wicewojewoda wielkopolski. Podczas pierwszej konferencji prasowej, wspólnie z wojewodą Piotrem Florkiem, przedstawiła zakres swoich obowiązków oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe.

Dziś oddano dla kierowców ostatni, brakujący fragment zachodniej obwodnicy Poznania. Ponad pięciokilometrowy odcinek pomiędzy Rokietnicą a Swadzimiem połączył oddane wcześniej odcinki trasy S11. - Mimo, że musieliśmy na nią poczekać, cieszę się, że możemy oddać kierowcom do użytku jedną z ważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat - mówił wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który przekazał dyrektorowi poznańskiego oddziału GDDKiA  pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka obwodnicy.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak wręczyli dziś dyplomy potwierdzające przyznanie Stypediów Ministra Edukacji Narodowej.

Bezpieczeństwu mieszkańców było poświęcone spotkanie ze starostami, które zorganizował wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Samorządowcy mieli okazję spotkać się między innymi z komendantami policji i straży pożarnej oraz szefami inspekcji i służb.

W przeddzień rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Krzyże Wolności i Solidarności i Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Jubileusz 70-lecia istnienia obchodził Instytut Zachodni w Poznaniu. Z tej okazji w jednej z sal w gmachu przy ul. Mostowej otwarto gabinet ministra prof. Krzysztofa Skubiszewskiego, a rondo u zbiegu ulic Grunwaldzkiej, Smochulowskiego i Jawornickiej otrzymało imię pierwszego po 1989 roku ministra spraw zagranicznych demokratycznej Polski.

Po raz dziewiętnasty wręczono dziś Nagrody Honorowe Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Podczas uroczystości z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka uhonorowano osoby i instytucje, które w sposób szczególny wyróżniają się w propagowaniu wiedzy o historii i znaczeniu powstańczych walk w Wielkopolsce.

W ramach Festiwalu ALE KINO! wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Jerzemu Moszkowiczowi Złoty Krzyż Zasług. Jest to uhonorowanie jego osiągnięć w działalności społecznej i zasług dla Wielkopolski.

Z okazji górniczego święta - Barbórki, wojewoda Piotr Florek spotkał się z wielkopolskimi górnikami w Kłodawie i Turku.

Dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek skierował do prezes rady ministrów wniosek o powołanie Doroty Kinal na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

Jak dotrzeć do młodzieży z przekazem na temat HIV i AIDS rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej dziś w Sali Białej Urzędu Miasta w Poznaniu. Spotkanie objął patronatem wojewoda wielkopolski, marszałek województwa wielkopolskiego oraz prezydenta miasta Poznania.

Strony