Archiwum wydarzeń - Listopad 2011

Już od północy pierwsi kierowcy mogą przejechać autostradą A2 do zachodniej granicy Polski. W uroczystym otwarciu ponadstukilometrowej trasy przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięło udział blisko 600 gości, wśród nich - byli prezydenci i wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak wręczyli dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Ministra Edukacji Narodowej najzdolniejszym uczniom z wielkopolskich szkół.

Pierwszy z trzech odcinków Zachodniej Obwodnicy Poznania oddano dziś dla ruchu kierowców. - Ten bardzo istotny fragment trasy, który niebawem zostanie włączony do autostrady A-2, przejmie znaczną część ruchu tranzytowego i pozwoli na szybki dojazd do lotniska oraz stadionu - mówił wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas uroczystości otwarcia drogi.

Policjanci wtargnęli do mieszkania z którego wydobywał się gaz. Znaleźli leżącego mężczyznę który próbował popełnić samobójstwo, uratowali mu życie. Dziś oni i ich koledzy zostali uhonorowani prestiżową odznaką „Kryształowej Gwiazdy”. Wszystkim zasłużonym funkcjonariuszom okolicznościowe listy gratulacyjne wręczył obecny na uroczystości wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W centrum Poznania, w zabytkowym budynku starej drukarni, uroczyście i z udziałem wielu gości, w tym wojewody wielkopolskiego Piotra Florka otwarto pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności - Concordia Design.

Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Cudzoziemcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody. Będzie można je składać przez sześć miesięcy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu i delegaturach: Koninie, Pile, Lesznie, Kaliszu. Abolicja będzie udzielana na okres 2 lat.

Dziś w Poznaniu wojewoda Piotr Florek, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak oraz koordynator programu z Fundacji Dzieci Niczyje Gabriela Kühn zainaugurowali kampanię „Nie przegraj!”. Kampania, której celem jest zapobieganie komercyjnemu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i młodzieży jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” w perspektywie nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

Ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze, samochód wieżowy, auto do dowodzenia i łączności, kontener chemiczno-ekologiczny, pompy do wody, łodzie ratownicze otrzymali strażacy. Sprzęt o wartości ponad 10 milionów złotych będzie służył w całej Wielkopolsce. Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO.

W Śremie z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka oddano do użytku ulicę Szkolną na odcinku od skrzyżowania z ul. Adamskiego do obwodnicy oraz drogi łączące ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną.

W Pleszewie, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, wspólnie ze starostą, burmistrzem oraz posłami przecięli wstęgę na uroczyście oddanym do użytku odcinku drogi. Sięga on od ulic Sienkiewicza do Ogrodowej. Otwarta droga została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Wiedzę i praktykę zdobywają tutaj lekarze różnych specjalności. Wielu specjalistów to wybitne autorytety medyczne. Co roku z ich doświadczenia korzysta ponad 20 tysięcy pacjentów. Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu obchodzi stulecie istnienia. W uroczystościach jubileuszowych w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Czeszewie, z udziałem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, odbyła się uroczystość oddania do użytku drogi powiatowej Kozubiec-Sarnice-Czeszewo-Orzechowo. Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Strony