Archiwum wydarzeń - Maj 2013

Blisko 250 młodych kobiet i mężczyzn, żołnierzy służby przygotowawczej, złożyło przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Gościem ceremonii był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia a także przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz rodziny i przyjaciele.

42 młodych parlamentarzystów, którzy 1 czerwca reprezentować będą Wielkopolskę podczas XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, już dziś na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Piotra Florka spotkało się z senatorem Markiem Ziółkowskim i wicekurator oświaty Hanną Rajcic-Mergler.

Od ubiegłego roku 29 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. W Poznaniu uczestnicy misji spotkali się już dziś przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Obchody święta weteranów, w których uczestniczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek, połączono z 60. rocznicą służby Polaków w misjach pokojowych ONZ oraz 25. rocznicą nadania pokojowej Nagrody Nobla siłom pokojowym ONZ.

Już po raz 21. odbyła się Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich. Spotkanie w Licheniu, w którym wziął udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, połączone zostało z dwudniową konferencją „Wiejska Polska”, podczas której debatowano między innymi o programie Leader, funduszach sołeckich oraz rozwoju lokalnym i funduszach UE.

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził północną Wielkopolskę. W trakcie jednodniowej wizyty prezydent gościł wraz z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem w Wągrowcu, Szamocinie, Chodzieży i Pile.

W sobotnim II Turnieju Charytatywnym Piłki Nożnej o „Puchar Serc”, zmierzyło się piętnaście drużyn, kilkudziesięciu zawodników - wolontariuszy reprezentujący różne stowarzyszenia i organizacje. Jednym z rozgrywających był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

„Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży” to temat przewodni otwartej przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka konferencji, którą w Urzędzie Wojewódzkim dla organizatorów wypoczynku zorganizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się dziś z goszczącym w stolicy regionu ambasadorem Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Stephenem Mullem. Dyplomacie w spotkaniu towarzyszył wicekonsul Brian Mattys oraz konsul honorowy USA w Poznaniu Urszula Dziuba.

Co to znaczy być wolontariuszem? Czy marzenia się spełniają? Dlaczego pieski nie lubią, gdy im się patrzy w oczy? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego podczas II Poznańskiego Dnia Korczaka. Gościem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Akademickiego Politechniki Poznańskiej wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył odznaczenia państwowe: Krzyże Kawalerskie i Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Cała Wielkopolska znalazła się dziś w zasięgu telewizji cyfrowej, a sam proces wyłączenia sygnału analogowego przebiegł bez zakłóceń - poinformował wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas konferencji prasowej. Po kilkunastu godzinach od przełączenia nie odnotowano żadnych zgłoszeń od telewidzów o problemach technicznych. Również Urząd Komunikacji Elektronicznej potwierdził sprawny przebiegł przełączania sygnału.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wspólnie z pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania Agnieszką Kozłowską-Rajewicz oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Seredyn wzięli udział w konferencji dotyczącej krajowej oraz regionalnej polityki antyprzemocowej.

Strony