Archiwum wydarzeń - Luty 2014

W Poznaniu do niedzieli trwają Targi Edukacyjne i Targi Książki, które otworzyła pierwsza dama Anna Komorowska, której towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W trakcie XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży oraz Targów Edukacyjnych szczególne miejsce znalazło stoisko "Małego wolontariatu", gdzie wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z wolontariuszami przygotowywał poduszki dla maluchów przebywających w szpitalach.

O 50 procent zwiększona zostanie rezerwa powodziowa w zbiorniku Jeziorsko. Takie są ustalenia z wczorajszego spotkania w sprawie ochrony przeciwpowodziowej w dolinie rzeki Warty.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zachęca Wielkopolan, żeby wnioski o wydanie paszportu składali już teraz. Pozwoli to na otrzymanie dokumentu jeszcze przed wiosenno-letnim sezonem urlopowym.

Do Poznania na VIII Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - Gardenia 2014 przyjechali wystawcy z 17 krajów. W otwarciu imprezy uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Tłusty Czwartek przy tradycyjnych pączkach, wojewoda wielkopolski Piotr Florek spotkał się z Janem Szymańskim, brązowym medalistą zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w drużynowym łyżwiarstwie szybkim. Wojewoda pogratulował sportowcowi sukcesów w imieniu wszystkich Wielkopolan.

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia spotkał z członkami Klubu Seniora 82 w Poznaniu. Mówiono o akcjach organizowanych przez klubowiczów oraz o ważnych dla seniorów sprawach, takich jak choćby dostęp do nowych technologii.

Dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu odwiedziła grupa młodzieży z Trzemeszna. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego spotkali się z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem, odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego, a na końcu poznali zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112.

W Poznaniu już po raz szósty odbywają się Dni Uniwersytetu Ekonomicznego. Hasło tegorocznych to „Stan surowy - otwarty na świat”. Gościem wydarzenia był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

W Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu został zainaugurowany cykl otwartych debat „O estetyzacji życia społecznego”. W spotkaniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w święcie Służby Więziennej. W Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe i odznaczenia. Życzenia przedstawicielom Służby Więziennej złożył też wojewoda lubuski.

W rocznicę zakończenia walk o Poznań wojewoda wielkopolski Piotr Florek złożył na poznańskiej Cytadeli kwiaty, upamiętniając w ten sposób poległych Cytadelowców, żołnierzy radzieckich i alianckich. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęło bicie Dzwonu Pokoju.

Strony