Archiwum wydarzeń - Październik 2017

Kwiaty na grobie Stanisława Taczaka.

Tradycyjnie już, w przededniu Wszystkich Świętych, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oddał hołd zasłużonym Wielkopolanom spoczywającym na poznańskich nekropoliach.

Wideokonferencja z udziałem wicewojewody i wielkopolskiego komendanta PSP z przedstawicielami samorządów.

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się dzisiaj wideokonferencja z udziałem wicewojewody Marleny Maląg, wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Uczestnicy rozmawiali na temat aktualnej sytuacji w gminach po przejściu orkanu Grzegorz.

Wicewojewoda podczas spotkania z prezesem zarządu Enea Operator Andrzejem Kojro.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się dziś z prezesem zarządu Enea Operator Andrzejem Kojro. W spotkaniu uczestniczyli również: wiceprezes zarządu Marek Szymankiewicz, dyrektor oddziału dystrybucji Poznań Jarosław Popowski oraz Tomasz Małyszka zastępca dyrektora wydziału infrastruktury i rolnictwa WUW.

Wideokonferencja wojewody z udziałem premier rządu.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w wideokonferencji wojewodów z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka w sprawie podsumowania działań służb oraz strat po przejściu orkanu Grzegorz. Wideokonferencję poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w siedzibie komendy Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Zaproszeni goście.

Kępińskie „Amazonki” wraz z zaproszonymi gośćmi świętowały 15 lat swojej działalności. W jubileuszowych obchodach udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Głos zabiera Zenon Wechmann.

Jubileusz 90. rocznicy urodzin obchodzi w tym roku Zenon Wechmann, prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolski i przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dziś, podczas okolicznościowego przyjęcia w gronie przyjaciół, kombatantów, władz wojewódzkich oraz młodzieży z jubilatem spotkała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, która wręczyła w imieniu wojewody pamiątkową szablę i złożyła życzenia, życząc wszelkiej pomyślności i nieustającej pogody ducha.

Wicewojewoda wręcza wyróżnienia nauczycielom.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty wręczyła dziś wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie z kuratorem oświaty Elżbietą Leszczyńską. W Pałacu Działyńskich ponad stu nauczycieli z całego województwa wyróżnionych zostało nagrodami za szczególne zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i zaangażowanie w codzienną pracę z młodzieżą.

Posiedzenie sztabu.

Pod przewodnictwem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg odbyło się dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie województwa na ewentualność wystąpienia wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Konferencja prasowa ministra MSWIA z wojewodami.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz wojewodowie pomorski i kujawsko-pomorski wzięli udział w konferencji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, który poinformował o podpisaniu wniosku do Komisji Europejskiej.

Wręczenie odznaczeń państwowych.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w Regionalnych Obchodach Dnia Łącznościowca, organizowanych przez Pocztę Polską. Uroczystość odbyła się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Podczas uroczystości zasłużonym pracownikom Poczty Polskiej z województwa wielkopolskiego zostały wręczone odznaczenia państwowe i ministerialne, a także pamiątkowe medale.

Wicekurator oświaty otrzymuje medal.

Wicekurator oświaty dr Krzysztof Błaszczyk otrzymał z rąk premier Beaty Szydło oraz minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej Złoty Medal za Długoletnią Służę, przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenie to otrzymują długoletni pracownicy za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Sala "Ognik"

23-10-2017
Dzieci ubrane w stroje strażackie.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku otwarta została pierwsza w województwie wielkopolskim sala edukacyjna "Ognik". Projekt zrealizowano w ramach programu rządowego "Bezpieczna +". Sala została wyposażona w sprzęt, który pozwoli na prowadzenia praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Strony