Archiwum wydarzeń - Luty 2015

W Poznaniu już po raz siódmy odbyły się Dni Uniwersytetu Ekonomicznego. Hasło tegorocznych to „Programujmy przyszłość - naszą” połączone z oficjalnym otwarciem nowego budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Gościem wydarzenia był wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wziął udział w obchodach 70. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej i walk o Poznań. Główne uroczystości odbyły się na górnym tarasie poznańskiej Cytadeli i poprzedzone były złożeniem kwiatów na grobach żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym nr 1 na Miłostowie.

Życzenia dalszych sukcesów oraz serdeczne gratulacje przekazał wojewoda wielkopolski Piotr Florek finalistom Konińskiej Gali Biznesu. W tym roku statuetki Złotego Konia w dwóch kategoriach: małych i średnich przedsiębiorstw oraz sponsor roku, odebrali wspólnicy konińskiego Chematu.

Publiczne służby zatrudnienia obchodzą właśnie ćwierćwiecze działalności. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w Centrum Konferencyjnym Ośrodka Nauki w Poznaniu. Gratulacje złożyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

- Choć jeszcze nie skończyła się zima, to warto pomyśleć o nadchodzących wakacjach. Jeśli już teraz sprawdzimy ważność paszportu i jeszcze przed zarezerwowaniem wylotu na urlop złożymy wniosek o wydanie dokumentu unikniemy letnich kolejek w punktach paszportowych - z takim apelem do mieszkańców Wielkopolski zwróciła się dziś podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Nauczyciele akademiccy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odznaczeni zostali przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżami Zasługi. Zasłużeni pracownicy otrzymali też Medale Komisji Edukacji Narodowej i Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia wyróżnionym wręczyła wicewojewoda wielkopolski Dorota Kinal.

Jak udzielić pierwszej pomocy? Kiedy dzwonić na 112? Jak radzić sobie, gdy dzieje się coś złego a obok nie ma dorosłych? Między innymi z takimi pytaniami i wyzwaniami musieli zmierzyć się uczniowie z siedmiu wielkopolskich szkół podstawowych podczas quizu z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Przygotowany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu turniej otworzył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu Stefan Wojciechowski uhonorowany został Kordelasem Leśnika Polskiego - najwyższym w branży leśnej wyróżnieniem przyznawanym przez Dyrekcję Lasów Państwowych. Nadanie wyróżnienia jest, jak podkreślił dyrektor RDLP w Poznaniu Piotr Grygier, wyrazem uznania szczególnych zasług Komendanta Wojewódzkiego PSŁ dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej.

O dalszą pracę na rzecz tworzenia służby cywilnej otwartej na potrzeby obywateli apelowała przebywająca dziś z wizytą w Poznaniu Claudia Torres-Bartyzel, Szef Służby Cywilnej. W trakcie konferencji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim minister spotkała się z szerokim gremium przedstawicieli służby cywilnej w regionie - pracownikami administracji zespolonej i niezespolonej w województwie.

Bezpieczeństwo, akcja „Zima” oraz współpraca administracji rządowej i samorządowej były tematem dzisiejszego spotkania z samorządowcami. Zaproszeni przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka burmistrzowie i prezydenci miast mieli okazję zapoznać się najważniejszymi projektami i spotkać się nie tylko z dyrektorami wydziałów Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, ale też z szefami jednostek administracji zespolonej.

Dokładnie dziś swoje setne urodziny obchodzi ostatni żyjący żołnierz przedwojennego 7 pułku Strzelców Konnych rotmistrz Franciszek Andrzejak. Życzenia jubilatowi złożył wojewoda wielkopolski Piotr Florek, który życzył satysfakcji płynącej z życiowych osiągnięć.

Kilka tysięcy małych wolontariuszy, ponad dwa tysiące akcji, blisko dwieście szkół z całej Polski - tak koordynatorzy akcji „Mały Wolontariat” podsumowali miniony rok działalności. W spotkaniu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyła wicewojewoda Dorota Kinal.

Strony