Archiwum wydarzeń - Marzec 2017

Goście konferencji w sali.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w konferencji naukowej „Szansa - Potencjał - Możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych”. Organizatorami wydarzenia byli Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wspólne zdjęcie rady NFZ.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył akty powołania członkom Rady Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Rada jest organem opiniotwórczo-nadzorczym. Jej kadencja trwa cztery lata.

Wojewoda wita uczestników debaty.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otworzył debatę "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", podczas której spotkał się z komendantem wojewódzkim policji Tomaszem Trawińskim, przedstawicielami samorządów i jednostek policji. Uczestnicy debatowali o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, służbie dzielnicowych oraz profilaktyce społecznej.

Wojewoda wręcza Jasminowi Buriciowi akt nadania obywatelstwa.

Jasmin Burić otrzymał polski paszport. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu akt nadania obywatelstwa bramkarzowi Kolejorza wręczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - To dla mnie ogromny powód do dumy i satysfakcji, to także wielka radość, że witamy nowego obywatela, mocno związanego z naszym miastem, bramkarza Lecha Poznań - mówił podczas uroczystości wojewoda Hoffmann, dziękując jednocześnie osobom i instytucjom zaangażowanym w proces nadania aktu polskiego obywatelstwa Jasminowi Buriciowi.

Zbliżenie na wicewojewodę i dyrektora IR.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg otworzyła dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim obrady, podczas których podsumowano cykl spotkań "Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi". Narada kierowników instytucji rolniczych z terenu województwa wielkopolskiego poświęcona była przeglądowi wniosków z zebrań, które odbywały się w pierwszym kwartale tego roku. Jak podkreślił poseł Witold Czarnecki - wzięło w nich udział ponad 3 tysiące wielkopolskich rolników.

Rozpoczęcie mszy świętej.

Arcybiskup, metropolita poznański Stanisław Gądecki obchodził w niedzielę jubileusz 25-lecia święceń biskupich. W uroczystościach z okazji dostojnego jubileuszu wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Główne uroczystości zainaugurowała msza święta. W nabożeństwie w poznańskiej katedrze uczestniczyli między innymi kardynał Zenon Grocholewski i nuncjusz apostolski Salvatore Pennacchio, który przekazał list okolicznościowy od papieża Franciszka.

Wicewojewoda podczas panelu dyskusyjnego.

"Rodzina energią dla Polski" - pod tym hasłem odbył się w Warszawie Narodowy Kongres Rodzin, podczas którego wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg opowiedziała o nowoczesnej polityce prorodzinnej i dobrych praktykach z terenu całego województwa.

Minister Mariusz Błaszczak i wojewodowie podczas narady

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w naradzie wojewodów, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównymi tematami spotkania były realizowana przez rząd reforma edukacji oraz kwestia wydawania zezwoleń dla cudzoziemców. Naradę wojewodów otworzył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Wicewojewoda rozmawia z terapeutami i pracownikami za stołem w pracowni.

Z okazji Narodowego Dnia Życia wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wraz z zastępcą Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztofem Kosińskim odwiedziła Zakład Aktywności Zawodowej w Gołaszewie. Podczas spotkania z twórcami i pracownikami ZAZ „Niezapominajka” goście rozmawiali między innymi o zatrudnieniu osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej, przygotowującej do życia w otwartym środowisku.

Wicewojewoda Marlena Maląg wraz z pozostałymi uczestnikami wydarzenia

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Ustanowione trzynaście lat temu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej święto ma na celu propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach wielodzietnych.

Logo projektu.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w podsumowaniu projektu - "Wielkopolska onkologia. Poprawa oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzno-epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki".

Wojewoda rozmawia z prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz profesorem Stanisławem Mikołajczakiem z AKO.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofem Skowrońskim oraz profesorem Stanisławem Mikołajczakiem z Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Podczas spotkania omówione zostały tematy związane między innymi z bieżącą sytuacją na polskim rynku medialnym oraz repolonizacją mediów.

Strony