Archiwum wydarzeń - Grudzień 2010

Wojewoda wielkopolski, władze województwa, samorządowcy oraz poznaniacy jak co roku uczcili rocznicę wielkiego zrywu niepodległościowego - Powstania Wielkopolskiego oraz bohaterów z 1918 roku. Wieniec w imieniu Prezesa Rady Ministrów złożył pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich wojewoda Piotr Florek. Wiązanki złożono także pod pamiątkowym głazem w kwaterze powstańców na poznańskiej Cytadeli oraz mogile generała Stanisława Taczaka na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

Zacinający deszcz, zamieniający chodniki i jezdnie w ślizgawki, nie wystraszył poznaniaków, którzy w wigilijny wieczór tłumnie zjawili się pod Kaponierą na dziewiętnastej "Wigilii pod Rondem". - Co roku tutaj przychodzę - mówi Tomasz, mieszkaniec Piątkowa - w tym miejscu czuję prawdziwy klimat Świąt, bogaci dzielą się opłatkiem z biednymi. Bezdomni, samotni, ci z rodzinami, wykształceni, wszyscy są razem. Jak co roku w wigilii uczestniczył wicewojewoda Przemysław Pacia.

Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, rozmowy z ludźmi, którzy mają serce dla innych - to wszystko będzie możliwe w świąteczny wieczór - 24 grudnia od godziny 21.30 podczas "Wigilii pod Rondem". W tym roku odbywa się ona już po raz dziewiętnasty. W wigilii będzie uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który objął patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś Srebrne i Brązowe Medale za zasługi dla obronności kraju oraz wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i pracę przy opracowywaniu "Planu operacyjnego funkcjonowania województwa wielkopolskiego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny".

Lekcja bez grypy

21-12-2010

O tym, co zrobić, by uniknąć ryzyka, związanego z zarażeniem wirusem AH1N1, wojewoda wielkopolski Piotr Florek i państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz rozmawiali dziś podczas specjalnej lekcji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 23 w Poznaniu. Piątoklasiści jako pierwsi zobaczyli spot, będący elementem kampanii "Stop grypie - zacznij od siebie".

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem" stała się niewątpliwie grudniową tradycją przedświątecznych przygotowań w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. W tym roku upominki trafiły do podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wągrowcu. W imieniu Świętego Mikołaja wymarzone prezenty wręczył wojewoda Piotr Florek.

Przez cały kończący się rok dostarczali nam wielu pozytywnych emocji. Gdy stawali na podium kibicowali im niemal wszyscy, nie tylko miłośnicy sportu. Tradycyjnie już marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak zaprosił najlepszych, wielkopolskich sportowców roku na coroczne spotkanie. Wśród zaproszonych gości na gali obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Tym razem uroczystość odbyła się w hotelu Remes w Opalenicy.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote Krzyże Zasługi za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce za czynny udział w wydarzeniach Poznańskiego Czerwca oraz za działalność społeczną na rzecz środowisk kombatanckich wręczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek podczas uroczystości z okazji obchodów 20. rocznicy Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca ‘56 "Niepokonani".

Już po raz drugi odbyła się Wielkopolska Wieczerza Wigilijna Środowisk Wiejskich. Tym razem jej uczestnicy, reprezentujący niemal wszystkie środowiska rolnicze, spotkali się w hali widowiskowo-sportowej w Gorzycach Wielkich. Gospodarzami uroczystości byli poseł na Sejm RP i Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski oraz wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

Aula ze specjalnie zaprojektowanym sufitem, który zapewnia doskonałą akustykę, 33 sale wykładowe połączone specjalnym systemem audiowizualnym, umożliwiającym prowadzenie wykładu dla ponad trzech tysięcy studentów jednocześnie - to tylko kilka zalet obiektu, który jest nową siedzibą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W piątek obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Wśród zaproszonych gości był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Najmłodsze mają trzy lata, wszystkie doświadczone przez los, zmagające się z ciężkimi chorobami - są pacjentami oddziału hematologii, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu przy ul. Krysiewicza.

Rola mediów regionalnych w szerzeniu idei dialogu społecznego była głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Piotra Florka. Podczas spotkania przedstawiciele telewizji, radia oraz prasy lokalnej wyrazili swoje poglądy i opinie na temat prac Komisji. Zaznaczyli, jak ważna jest istota dialogu społecznego, przyczyniającego się do rozwiązania wielu problemów mieszkańców województwa oraz lokalnych przedsiębiorców.

Strony